Genç Ve Güzel Ellere Sahip Olmak Mümkün !

Medikal Estetik Hekimi Doktor Jale Şenyurt konu hakkında bilgiler verdi.

Genç Ve Güzel Ellere Sahip Olmak Mümkün !

Yaşı en çok belli eden yerlerden biri kuşkusuz eller.Geçen zamanla birlikte ellerde de yaşlanma belirtileri kendini göstermeye başlar.Ancak günümüzde genç,güzel ve sağlıklı ellere sahip olmak mümkün..

Vücudumuzda yer çekiminden en çok etkilenen bölgeler ileyaşı en fazla ele veren bölgeler farklı olabiliyor. Ellerimizi her zaman saklama imkanımız olmadığından yaşlanmanın belirtileri en fazla ellerimizden izlenebilir.

Eller, yüzümüze ya da vücudumuzun güneş görmeyen diğer bölgelerine göre daha hızlı yaşlanır. Yağ kaybedildikçe ellerdeki damarlar daha da belirginleşir,yaşla birlikte ortaya çıkar. Kolajen ve elastin kaybı güneşin verdiği hasarlarla birleşince,üzerine yaşlanma da eklenince cilt gevşer, belirgin olarak nemsizlik ve lekelenme problemleriyle karşı karşıya kalınır.

En çok kullandığımız, dolayısıyla en kötü şartlara maruz kalan ellerimizin cilt güzelliği, çoğu zaman görmezden gelinir. Ellerimizin cildi, en çok bakımı hak eden organımız olmasına rağmen hep ihmal edilir. Ellerimizin genç, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamak, birkaç basit işlemle mümkün. İşte o işlemler;

Hazır dolgu maddesi

Yağ kaybı yüzde olduğu gibi ellerin de kuru ve kemikli bir görünüme bürünmesine sebep olur. Kemikler aslında halâ aynı boyutlardadır ama onları saran tabaka azaldığı için büyümüş gibi görünür. El sırtındaki hacim kaybına bağlı olarak kırışıklıklar ve yaşlı bir görünüm ortaya çıkar. Uzun ömürlü dolgu maddeleri ile yapılan enjeksiyon, ellere kaybettiği dolgunluğu kazandırır ve sağlıklı bir hale getirilir. El yüzeyine anestezik bir krem sürüldükten sonra ince bir iğne ile uygulama gerçekleştirilir. Tedavinin hemen ardından enjekte edilen dolgu maddesicilt altında yayılmaya başlar ve yaklaşık bir hafta sonra istenen görünüm ortaya çıkar. Dolgu tedavilerini, yapılan maddenin türüne göre 6 – 12 ay arasında tekrarlamak gerekir.El gençleştirme yöntemlerinden biri olan mezoterapi tedavisinde 2 veya 4 mm'lik ince enjektörler yardımı ile cildin mezoderm tabakasına vitamin, antioksidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan madde verilmesidir.

Ellere de peeling yapılıyor

Yüze uygulanabilen peeling, eller için de başarılı bir yöntem. El cildinin yenilenmesi için etkin bir anti-aging yöntemidir.Elin üst derisi için özel olarak formüle edilmiş peeling'ler kullanılarak yapılan işlem, cildin soyulması ile ince kırışıklık ve hafif koyu renklerde ve güneş/yaşlılık lekelerinde azalma sağlar. Derinin gençleştirilme ve yenilenmesi ile ölü derinin atılımı sağlanır. Peeling işlemi uygulanan bölgedeki cilt, daha genç, daha parlak ve daha elastik bir hale gelir.

15.10.2018 - 35848

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]