Genital bölgedeki bu problemlerin çözümleri var!

Prof. Dr. Deniz Ulaş genital bölgedeki problemler ve çözümleri ile ilgili açıklamalarda bulundu

Genital bölgedeki bu problemlerin çözümleri var!

Zamanın ilerlemesi, geçirilen zorlu doğumlar, hızlı kilo değişimleri, genetik faktörler ve hatta enfeksiyonlar… Tüm bu nedenler kadınların genital bölgelerinde hacim kayıplarına, cilt fazlalıklarına ve en genel şekilde deformasyonlara yol açabiliyor. Genital estetik operasyonları ve uygulamaları ile birçok farklı genital bölge sorununa çözüm bulunabileceğini ifade eden Prof. Dr. Deniz Ulaş, kadınların kendilerini hem daha iyi hissedebilecekleri hem de yaşadıkları sağlık sorunlarını geride bırakabilecekleri çözümler hakkında detaylı bilgi aktardı.

Genital Bölgedeki Sorunlara Çözümler Var!

Öncelikle bu gerçeğin bilinmesi gerekiyor; genital bölgede doğuştan ya da sonradan oluşabilen birçok problemden bahsedebiliriz. Bu problemlerden bazıları yalnızca estetik kaygı yaratıyor bazıları cinsel ilişki sırasında alınan hazzı etkiliyor bazıları ise sağlık sorunlarına yol açarak çok boyutlu bir etki yaratıyor. Kadınların genital bölgedeki sorunların farkına varması, cinselliklerini keşfetmesi ve "daha iyiye" ulaşmak için bir çözüm arayışına girmeleri nedeniyle günümüzde genital estetik uygulamalarına gösterilen talep giderek artıyor. 

İç ve Dış Dudaklarda Sarkma İçin: Labioplasti

Yer çekiminin etkisi tüm vücudumuzda olduğu gibi genital bölgede de değişimlere yol açabiliyor. Yer çekiminin karşı koyulması zor etkisi gebelik, vajinal doğum, yaşın ilerlemesi ve kilo değişimleri ile birleştiğinde iç ve dış dudaklarda sarkma meydana gelebiliyor. 

İç ve dış dudaklarda meydana gelen yapısal deformasyonlar cinsel ilişki sırasında ağrıya, kıyafet seçiminde tercihlerin kısıtlanmasına, öz güven kaybına ve enfeksiyonlara neden olabiliyor. 

Bu durumla iç ve dış dudaklardaki sarkmaların giderilmesi, dudakların simetrik hale getirilip orantılı şekilde boyutlandırılması için labioplasti operasyonu fark yaratabilen bir değişim ve konfor için gereklilik haline gelebiliyor.

Vajina Genişlemesi İçin: Vajinoplasti

Vajina kanalı kaslardan oluşan bir yapıdır, yaşlanma ve zorlu doğumlar gibi birçok nedenle zaman içerisinde kaslar zayıflayabilir, vajina genişleyebilir. Vajina kanalı genişlediğinde cinsel ilişki hem kadın hem de erkek için daha az haz verici hale gelir. 

Üstelik vajinanın genişlemesine bağlı olarak cinsel ilişki sırasında vajinadan ses çıkması rahatsız edici bir hal alır. Tüm bu sonuçlar cinsel isteksizliğe ve kadınlarda öz güven kaybına neden olabilir. 

Vajinoplasti operasyonu ile vajina daraltılarak anorgazmi şikayeti ortadan kaldırılır ve vajina genişlemesine bağlı olarak görülme sıklığı artabilen enfeksiyonların önüne geçilir.

Genital Siğiller İçin Çoklu Yaklaşım

Korunmasız cinsel ilişki, ortak tuvaletlerin kullanılması, enfeksiyon taşıyan kişinin eşyalarının paylaşılması gibi farklı nedenlerle bulaşabilen HPV enfeksiyonu, kimi zaman hiçbir belirtiye neden olmazken bazı kişilerde genital bölgede siğil oluşumuna yol açabilir. HPV enfeksiyonu bulaşından genellikle 2-3 ay sonra vajinada, rektum civarında veya vajinada siğiller ortaya çıkabiliyor.

Ortaya çıkan genital siğillerin yok edilmesi için ise çoklu yaklaşım devreye alınabiliyor. Bu noktada dondurma, yakma, lazerle genital siğil tedavisi, ilaç tedavisi ve bitkisel kürlerden yararlanmak mümkün. Yaklaşımın hasta özelinde belirlenmesi gerekiyor. Yine de genital siğillerin yok edilmesi HPV enfeksiyonu tedavi etmiyor. Human Papilloma Virüsü vücuda girdikten sonra bağışıklık sistemini zayıfladığında belirtileri yeniden ortaya çıkabiliyor. 

Doğum İzleri İçin: Perineoplasti

Zorlu vajinal yolla doğum sırasında vajina girişi ile rektum arasında yer alan ve perine olarak adlandırılan bölgede kesi yapılması gerekebiliyor. Yapılan kesinin iyileşme sürecinde çeşitli sorunların meydana gelmesi bölgede yapısal anomalilere neden olabiliyor. Doğum haricinde bölgede kistlerin çıkarılması veya abselerin tedavisi sonucunda da deformasyonlar oluşabiliyor. Deformasyonlar estetik kaygılara neden olabiliyor, cinsel hayatı etkileyebiliyor ve aynı zamanda sağlık için de risk oluşturabiliyor. Perinoplasti adı verilen genital estetik ameliyatı sırasında perine bölgesindeki cilt katlantıları alınıyor ve bölgedeki dokular yeniden yapılandırılabiliyor. 

Genital Estetikler Kombine Şekilde Planlanabilir

Genital bölgedeki yapısal sorunların ve deformasyonların giderilebilmesi amacına hizmet eden operasyonlar tek başlarına ya da hastaların ihtiyaçları doğrultusunda kombine şekilde uygulanabiliyor. Böylece tek operasyon ile daha başarılı ve bütüncül sonuçların alınması mümkün olabiliyor. 

Prof. Dr. Deniz Ulaş sosyal medya hesapları

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UC2VAyXpzfFNsqdipq4NoW8A  

Instagram : https://www.instagram.com/prof.dr.denizulas/

 

 

 

7.9.2021 1 - 56083İlgili Diğer Yazılar
Kariyer planlamasında yumurta dondurma yöntemi ile bebek sahibi olmak mümkün
Kariyer planlamasında yumurta dondurma yöntemi ile bebek sahibi olmak mümkün
Türkiye
Türkiye'de 4 bin ebe, pandemiyle savaşa destek veriyor
Gebelikte tarama testlerini ihmal etmeyin
Gebelikte tarama testlerini ihmal etmeyin
Doğuştan vajinası yoktu şimdi annelik hayali kuruyor
Doğuştan vajinası yoktu şimdi annelik hayali kuruyor
Gebelere tarama testlerini ruhsatlı merkezlerde yaptırmaları uyarısı
Gebelere tarama testlerini ruhsatlı merkezlerde yaptırmaları uyarısı
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]