Göz Çevresindeki Kırışıklıklarına Dikkat

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Esra Çelik, göz çevresindeki kırışıklıklarına dikkat çekerek, “Fraxel tedavisi yumuşak dokuyu sıkılaştırır, cildi yeniler, kollajen oluşumunu tetikler, özellikle göz çevresindeki ince kırışıklıklar, güneş lekeleri,renk düzensizlikleri,...

Göz Çevresindeki Kırışıklıklarına Dikkat
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Esra Çelik, göz çevresindeki kırışıklıklarına dikkat çekerek, "Fraxel tedavisi yumuşak dokuyu sıkılaştırır, cildi yeniler, kollajen oluşumunu tetikler, özellikle göz çevresindeki ince kırışıklıklar, güneş lekeleri,renk düzensizlikleri, sivilce izleri, ameliyat izleri, yanık nedbelerini giderir veya oldukça azaltır. Tüm vücutta kullanılabilir." dedi.

FRAXEL 1540nm dalga boyunda olduğunu cildin üst ve orta tabakası üzerine etkili olduğunu dile getiren Op.Dr.Esra Çelik, "Ciltte termal sütunlar oluşturur. Sudan zengin melanin pigmentine denk geldiğinde parçalayarak yok eder. Fraxel tedavisinde farkı oluşturan lazerin dokunmadığı cilt bölgeleridir. Uygulama esnasında, ciltte sağlam dokular arasında, lazerden etkilenmiş termal sütunlar oluşur ve eski teknolojiye göre çok daha hızlı iyileşme sağlanır. Etkili bir tedavi için 2-4 hafta ara ile 3-5 seans önerilir. Seans sayısı problemin ciddiyetine göre artabilir. Gözle görülür gelişmeler yaklaşık 2-3 ay içerisinde fark edilmeye başlar" dedi.

Tedavi sonrasında hafif bir güneş yanığı hissi duyulduğunu belirten Op.Dr.Esra Çelik, "Kırmızılık ve şişlik, cilt ve tedaviye bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde şişlik 1-2 gün içinde iner. Cildiniz 5-7 gün boyunca pembemsi bir tonda olur.

Tedaviden kısa bir süre sonra makyaj yapabilir, traş olabilirsiniz. Yeni epidermal doku 24 saat içinde gelişir. Bunlar olurken cildinizde pullanma olacaktır. Nemlendirici kullanımı ile pullanma görünümü kamufle edilebilir.

Son 3 aydır roacutane tedavisi almış olanlar, kontrolsüz şeker hastaları tedavi için uygun değillerdir" diye konuştu. - ERZURUM

5.1.2018 1 - 30941

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]