Göz İçi Merceklerle Gözlüğe Elveda

Zonguldak'ta Op. Dr. Emre Hayırcı, göz içi merceklerin hastaların hem yakın hem de uzağı görme sorunlarına aynı anda çözüm getirebildiğini söyledi.

Göz İçi Merceklerle Gözlüğe Elveda

Zonguldak'ın Kdz. Ereğli ilçesinde Op. Dr. Emre Hayırcı, modern cerrahi teknikler ile gözlerdeki dokuların zarar görmesi engellenerek yapılan katarakt ameliyatlarında kullanılan multifokal göz içi merceklerin hastaların hem yakın hem de uzağı görme sorunlarına aynı anda çözüm getirebildiğini söyledi.

Op. Dr. Emre Hayırcı son yıllarda yaygınlaşan katarakt cerrahisinde kullanılan göz içi mercek implantasyonunu hakkında bilgiler verdi. Modern cerrahi teknikler ile gözlerdeki dokuların zarar görmesi engellenerek yapılan katarakt ameliyatlarında kullanılan merceğin kalitesinin de görme sağlığı açısından büyük önem taşıdığını multifokal göz içi lens uygulamasının hastaların hem yakın hem de uzağı görme sorunlarına aynı anda çözüm getirebildiğini belirten Hayırcı, "Multifokal göz içi merceği katarak ameliyatlarında kullanılan türüne göre adlandırılmış tedavi tekniğidir. Hem yakını hem uzağı görmeyi sağlayan çok odaklı göz içi mercekleridir. Bu merceğin kullanılması vasıtasıyla hastalara hem uzak, hem de yakın görmede yüksek kaliteye ulaşma imkanı doğmuştur " diye konuştu.

Göz içi mercek ameliyatlarında başarılı sonuçların alınması ile kataraktı başlangıç aşamasında olan ama uzağı ve yakını görmek için yüksek numara gözlük kullanan kişilerde multifokal göz içi mercek tedavisi için talepte bulunulduğunu kaydeden Hayırcı, şöyle konuştu: "Hasta bu ameliyat sayesinde hem katarakttan hem uzak gözlüğünden, hem yakın gözlüğünden kurtulmaktadır. Hayatının geri kalan kısmında da bir daha gözlüğe ihtiyaç duymayacaktır. Multifokal lensler normal şartlarda gözünde katarakt sebebiyle ameliyat olanlarda uyguladığımız premium yani yeni teknoloji göz içi mercekleridir. Bunu ameliyattan sonra hasta uzaktan da yakından da gözlüksüz görebilsin diye uyguluyoruz. Tabi sonuçlar başarılı oldukça artık kataraktı başlangıç aşamasında olan ama uzağı ve yakını görmek için yüksek numara gözlük kullanan kişilerde multifokal göz içi mercek tedavisi için talepte bulunmaktadır. Hasta bu konuda talepkarsa gözünde hafif seviyede bir kataraktı olsa bile multifokal göz içi mercek implantasyonunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu mercekler çok yeni olmamakla beraber birlikte dizaynlarında yapılan değişiklikler sayesinde görsel sonuçları çok başarılı bir hale gelmiştir. Multifokal merceklerin yaklaşık 10 senelik bir geçmişi olmakla birlikte bu ameliyatları görece yaygınlaşması son birkaç yıldadır. Uygun hastalarda sıklıkla tavsiye ettiğimiz multifokal mercekler ile hastaların yaşadığı memnuniyeti görmekteyiz. Bu da bizi bir hekim olarak çok mutlu etmektedir. "

Kdz. Ereğli'de 4 yıldır katarakt hastalığı nedeniyle görmede sorun yaşayan Recep Alçın, "Sağ gözümde katarakt vardı, onu aldırdık. Daha bir haftalık süre olmasına rağmen şu anda sağ gözümün görüntüsü çok güzel, sol gözümde de katarakt var o görüntüyü biraz engelliyor. Onu da aldıracağım ileriki zamanlarda. Başarılı bir ameliyat oldu. Zonguldak'ta ilk defa olan bir ameliyat bölgemizde böyle bir merkezin olması bizleri sevindirdi. Doktorumuz bu konuda çok deneyimli ve uzman bir doktor, başarılı bir ameliyat gerçekleştirdi, diğer gözümdeki kataraktı da en kısa zamanda aldırarak güzel bir görmeye kavuşmak istiyorum " dedi.

30.08.2014 - 15229Göz İçi Merceklerle Gözlüğe Elveda Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Haci Gunasar dedi ki;
5.09.2014

İlgili Diğer Yazılar
Mevsimsel alerji kalıcı görme kayıplarına neden olabilir
Mevsimsel alerji kalıcı görme kayıplarına neden olabilir
"EMDR yöntemiyle travmalarınızdan kurtulabilirsiniz"
"EMDR yöntemiyle travmalarınızdan kurtulabilirsiniz"
Korona virüs göz sağlığını da tehdit ediyor
Kortizonlu ilaçlar katarakt nedeni
Kortizonlu ilaçlar katarakt nedeni
Gözde kızarıklık, batma ve yanmaya dikkat
Gözde kızarıklık, batma ve yanmaya dikkat
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]