Gözde HD Kalitesi Dünyagöz Hastanesinde!

Tıp tarihinde 20. yılını dolduran gözde lazer teknolojisi, görüşünüzü en yüksek kaliteye çıkarabilen seviyeye ulaştı

Gözde HD Kalitesi Dünyagöz Hastanesinde!

Gelinen son nokta Intralase teknolojisiyle gözlüklerinizden kısa sürede ve bıçaksız tedavi yöntemi ile kurtulabiliyorsunuz.


Dünyagöz Hastanesi, gözlüklerinden kısa sürede kurtulmak ve bıçaksız tedavi yöntemi ile kaliteli bir görüşe sahip olmak isteyenlere çok özel bir tedavi seçeneği sunuyor. Tıp tarihinde 20. Yılını dolduran gözde lazer teknolojisi, bu yeni jenerasyon tedavi yöntemi ile görüşünüzü en yüksek kaliteye çıkarabilen bir seviyeye ulaşarak, hastalara gözlüklerinden kısa sürede ve bıçaksız bir uygulamayla kurtulabilme şansı sunuyor.


Dünyagöz Ankara Hastanesi Uzmanı Op. Dr. Volkan Matben, lazerin icat edildiğinden bu yana bir mucize olduğunu ve gelinen noktada bu uygulamanın her açıdan mükemmel sonuçlar ortaya çıkardığını söyledi.
Türkiye’de 2004 yılından bu yana Amerika gibi gelişmiş ülkelerle aynı anda ilk defa Dünyagöz’de uygulanmaya başlayan Intralase, klasik lazer metotlarına göre daha güvenli ve başarılı bir tedavi sunuyor. Op. Dr. Matben, dünya genelinde 8 milyondan fazla göze uygulanmış olan Intralase tedavisinin bilgisayar kontrolünde ve saniyeler içinde bıçaksız bir operasyonla gerçekleştirildiğini belirterek, “Hasta, operasyonun yapıldığı sedyeden kalkar kalkmaz kol saatindeki rakamları okuyabilir bir hale geliyor. Bu inanılmaz teknoloji sayesinde çok daha faza insan gözlüklerinden kurtulma şansı yakaladı” dedi.
Intralase yönteminin ayrıntılarını anlatan Op. Dr. Matben, şunları söyledi: “Intralase, bilgisayar kontrolünde lazerle flepin (gözün dış yüzeyinde saat camına benzeyen bombeli saydam kısımda oluşturulan çok küçük kapakçık) kaldırılmasıdır. Flep yeri, büyüklüğü, kalınlığı bilgisayar kontrolü altında doktorun planladığı şekilde kusursuz olarak yaratılır. Intralase yöntemiyle korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleştirilir. Intralase uygulanan lazer tedavisi sonucunda iyileşme de daha hızlı olur.


Intralase Lasik’te amaç kusursuz fleptir. Flebin oluşturulmasında kullanılan bıçaklı-mekanik yöntemlerde nadirde olsa istenmeyen yırtılma, kopma delinme çok ince ya da çok kalın olması gibi sonuçlar gelişebilir. Oysa Intralase teknolojisiyle elde edilen flep mükemmel ölçülerde doktorunuzun istediği şekilde olacaktır. Biz buna kişiye özel flep diyoruz. İyi bir flep iyi bir sonucu getirir.”
Bu teknoloji sayesinde hastalar, ameliyat sonrasında doktorun muayenede tespit ettiği sorunlar dışında herhangi bir sürprizle karşılaşmıyor. Ameliyat süreci hem hasta hem de doktor açısından oldukça güvenli ve rahat geçiyor. Ayrıca başarı oranı bakımından da hastalar, mükemmel görme kalitesine kavuşturuluyor. Bu tedavide her şey hastanın kişisel görüş kalitesi temel alınarak gerçekleştiriliyor. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın kişisel görüş analizi çıkartılıyor. Daha sonra elde edilen tüm dijital bilgiler eşliğinde tedavi tasarlanıyor. iLasik tedavisinde Intralase teknolojisi kullanıldığı için korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleştiriliyor.

 

21.09.2010 - 2246Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]