Harekete Geç, Hikayeni Gönder!

Çok büyük zorluklardan gelip iktidari ele geciren efsane kadin; Mahpeyker Kösem Sultan'i canlandiran Selda Alkor, bu kampanyada kadinlarla elele!

Harekete Geç, Hikayeni Gönder!

Selda Alkor, bu kampanyaya meme kanserinin erken tanisi ve farkindaligi icin gönüllü destek vermektedir.

 

Dünyada oldugu gibi ülkemizde de meme kanseri görülme orani cok yüksektir. Her 8 kadindan birine meme kanseri tanisi konmaktadir. Erken teshis ile iyilesme orani %90’ in üzerindedir.

 

Meme kanseri konusuna kadinlarin dikkatini cekerek erken tani ve teshis icin yönlendirmek, tani almis hastalari da tedavileri konusunda cesaretlendirmek amaciyla “Harekete Gec! Hikayeni Gönder” kampanyasi gelistirilmistir.

 

Europa Donna Türkiye’nin (Türkiye Meme Hastaliklari Koalisyon Dernegi), T.C. Saglik Bakanligi Kanserle Savas Dairesi Baskanligi ve Türkiye Meme Hastaliklari Dernekleri Federasyonu destekleri ve Novartis Onkoloji’ nin katkilari ile baslatmis oldugu "Harekete Gec! Hikayeni Gönder " kampanyasi ile meme sagligina iliskin deneyimlerin paylasilmasi yolu ile; yasanmis hikayelerden yola cikarak bu hastaligi yasayanlara ve yakinlarina umut asilamak ve toplumu meme kanseri hakkinda bilinclendirmek amaclanmaktadir.

 

Türk sinemasinin degerli sanatcisi Selda Alkor kampanyanin yüzü olup, basin toplantisina katilarak, birinci secilecek hikayenin yazari ile bir aksam yemegi yiyerek ve illerdeki halk toplantilari icin kampanyaya gönüllü destek verecektir.

 

Kampanyaya basvuru www.hikayenigonder.com adresinden veya Europa Donna Türkiye posta adresine gönderim yolu ile yapilacaktir (Meme Hastaliklari Koalisyonu Dernegi - Europa Donna Türkiye, Operatör Raif Bey Sok. 19 Mayis Mahallesi No:26/3 Sisli-İstanbul). Son basvuru günü 31 Aralik 2010'dur.

 

Hikayeler, Gazeteci-Yazar Meral Tamer, Prof. Dr. Gökhan Demir (Florance Nightingale Gayrettepe Medikal Onkoloji), Prof. Dr. Nuran Bese (İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi-Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dali), Women’s Health Dergisi Genel Yayin Yönetmeni Deran Özer ve Europa Donna Türkiye Baskani Violet Aroyo’ nun katilimi ile olusmus bir secici kurul tarafindan degerlendirilecektir.


Dereceye giren hikayeler 01 Subat 2011 tarihinde saat 18.00 itibariyle kampanya web sitesinden duyurulacaktir. Secici kurul tarafindan secilen ilk 10 hikayenin yazarlarina Europa Donna tarafindan cesitli ödüller verilecektir. Birinci secilecek hikayenin yazari İstanbul’da Selda Alkor ve Violet Aroyo ile birlikte bir aksam yemegi yiyecektir. Birinci, ikinci ve ücüncü hikayelerin sahiplerine birer yürüyüs bandi hediye edilecek, takip eden yedi hikayenin sahibine ise Women’s Health Dergisi bir yillik ücretsiz abonelik hediye edecektir. Kampanya detaylari icin www.hikayenigonder.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Kampanya kapsaminda 4 ilde uzmanlarca meme kontrolü, meme kanseri teshisi/tedavisi hakkinda halka acik ücretsiz bilgilendirme toplantilari yapilacaktir.

 

Halkimizin kampanyadan haberdar olmasi ve kampanyaya katilimin yüksek olmasi icin haber desteginiz cok önemli bir katki saglayacaktir. Basin toplantimiza katilimiz ve destekleriniz mumkun olursa cok seviniriz. 

 

 

Program Tarih: 2 Kasim 2010 Salı

Brunch:  10:30-11:30

Basin top.: 11:30-12:30

Yer: The Marmara Otel-Salon: Grand Ball Room A
Konuşmacılar;


Selda Alkor (Sanatci)

Violet Aroyo (Europa Donna Türkiye Bsk)

Prof. Dr. Nuran Bese (İstanbul Üniversitesi Cerrahpasa Tip Fakültesi-Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dali Ögretim Üyesi)

Prof. Dr. Vahit Özmen ( Meme Hastaliklari Dernekleri Federasyonu Baskani- İstanbul Üniversitesi Capa Tip Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dali Ögretim Üyesi)

Güldem Berkman (Novartis Ülke Baskani)

2.11.2010 - 2901Harekete Geç, Hikayeni Gönder! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Ömriye Erkul dedi ki;
16.12.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]