Hasta Annesi İçin Eşek Sütü Bulamayınca Çiftlik Kurdu

Denizli'de yaşayan 41 yaşındaki Özer Öğrenci, astım ve bronşit hastası annesine eşek sütü temin etmekte zorlanınca çareyi kendi çiftliğini kurmakta buldu.

Hasta annesi için eşek sütü çiftliği kurdu

Denizli'de yaşayan 41 yaşındaki Özer Öğrenci, astım ve bronşit hastası annesine eşek sütü temin etmekte zorlanınca çareyi kendi çiftliğini kurmakta buldu. Annesinin ihtiyacını karşılayan Öğrenci, ihtiyaç fazlasıyla kanser ve astım bronşit hastaları için eşek sütü satışına başladı.

Bir süre kırtasiyecilik yapan Özer Öğrenci, 66 yaşındaki annesi Teslime Öğrenci'nin astım hastalığına eşek sütünün iyi geldiğini öğrendi. Eşek sütünün faydalı olduğunu gören Öğrenci, günlük tüketilmesi gereken sütü bulmakta zorlanınca çareyi üretmekte buldu. Cankurtaran Mahallesi'nde çiftlik kuran Öğrenci, çevreden talep gelmesi üzerine satın aldığı eşek sayısını 10'a çıkardı. Çiftlikte litresi 80, elden teslimatta 100 liradan eşek sütü satışına başladı.

SAĞILDIKTAN KISA SÜRE SONRA TÜKETİLMELİ

Günde beş litreye kadar süt üretimi yapıldığını belirten Özer Öğrenci, "Çiftliği annem için kurdum. Annem yıllardır çektiği astım hastalığı nedeniyle ben de bunu araştırdım. Eşek sütünün astım, bronşit hasta kanser hücrelerinin öldürülmesinde etkili olduğunu öğrendim. Bu yüzden çevrede eşek sütü bulmaya çalıştım ancak başarılı olamadım. Çünkü eşek sütünün faydalı olması için sağıldıktan yarım saat sonra çiğ olarak tüketilmesi gerekiyor. Günde 10 eşekten beş kiloya yakın süt çıkıyor. Bir kısmını buradaki sıpalar içiyor. Geri kalanını çiftliğe gelen hastalar içiyor" dedi.

FAYDALARI BAYMAKLA BİTMİYOR

Eşeklerin çiftlikte doğal ortamlarında beslenip, veteriner kontrolünde bakıldıklarını ifade eden Öğrenci, "Çiftlik şimdiden hastalıklarına şifa arayanların uğrak yeri haline geldi. Tatlımsı, hoş tadıyla içimi son derece kolay. Eşek sütü, içerisindeki protein, kalsiyum ve şeker oranına bakıldığında anne sütüne en yakın süttür. Kansere, bronşite, astıma, siroza, kemik erimesine iyi geldiği, antibakteriyel etkisiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtiliyor" diye konuştu.

28.4.2015 - 17303Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]