Hasta, Doktorun Tacizini Telefonla Kaydetti

G.Ç isimli hasta, Haseki Hastanesi'nde kalp ve damar cerrahı olarak görev yapan doktorun kendisini taciz ettiği anları telefonla kaydetti ve dava açtı.

Hasta, Doktorun Tacizini Telefonla Kaydetti

İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp ve damar cerrahı olarak görev yapan uzman Dr. Nadir A. hakkında, hastası G.Ç.'yi taciz etmek suçundan dava açıldı. G.Ç doktorun kendini taciz ettiği anları cep telefonu ile kaydettiğini söyledi.

KİMSEYE ANLATAMADI

G.Ç., Dr. Nadir A.'nın uzun süredir hastasıydı. İddiaya göre daha önce de muayene sırasında aynı doktorun tacizine uğramıştı, ne olduğunu anlayamayan G.Ç., olayı kimselere anlatamamıştı.

ELLE TACİZDE BULUNDU

Uzun bir süre tedavi olmak için gitmediği hastaneye 13 Eylül günü tekrar gitti. G.Ç. muayene olmak için yeniden Dr. Nadir A.'nın yanına girdi. İddiaya göre Dr. Nadir A., odada kimse yokken meslek etik kurallarına aykırı bir şekilde muayene ettiği hastasının cinsel organını gereksiz şekilde elledi.

TELEFONA KAYDETTİ VE DAVA AÇTI

25 yaşındaki G.Ç., iradesi dışında göğüslerini elleyip, yanağından öptüğünü öne sürdüğü doktora "Yeter artık" diye tepki gösterdi. Şikâyet dilekçesinde yaşadıklarını anlatan G.Ç., doktorun tacizde bulunduğu anı telefonunun ses kaydı özelliği sayesinde kaydettiğini söyledi ve Dr. Nadir A.'nın "cinsel saldırı" suçundan yargılanması için Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açtı.

1.12.2014 - 15955Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]