Hasta ve Hasta Yakınlarına Aile Eğitimi

Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne (AKHB) bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) Psikiyatri Uzmanı Dr. Elif Çelikel tarafından hasta ve hasta yakınlarına “Aile Eğitimi” düzenledi.

Hasta ve Hasta Yakınlarına Aile Eğitimi
Antalya Kamu Hastaneleri Birliği'ne (AKHB) bağlı Antalya Atatürk Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde (TRSM) Psikiyatri Uzmanı Dr. Elif Çelikel tarafından hasta ve hasta yakınlarına "Aile Eğitimi" düzenledi.

Çelikel, 2016 Ocak ayından itibaren hastane bünyesinde hizmet vermekte olan TRSM'de, kayıtlı 424 hastaya yönelik çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. TRSM'nin hizmetlerinden bahseden Çelikel, hastalara sosyal beceri eğitimleri, bireysel danışmanlık, psikoterapiler, bireysel işlevi iyileştirmeye dönük tedaviler ve psikososyal destek hizmetleri sunulduğunu ifade etti. Ayrıca Çelikel, verilen bu hizmetlerin yanı sıra hizmet alanlara ve ailelerine yönelik aile eğitimleri ile aile desteği sağlanmaya çalışıldığını kaydetti.

Çelikel "TRSM'de düzenlenen Aile Eğitimi'nde hizmet alanların aile bireylerine, yakınlarının tedavisini gördükleri hastalıklar nedir, belirtileri nelerdir, alevlenmenin erken dönemde tespit edilmesinin önemi, aile ve TRSM işbirliğinin önemi ve ilaç kullanımında sürekliliğin sağlanması konularında bilgilendirme yapılarak ailelerle sorunlar paylaşılmış ve merkezin yapısı ile işlevleri hakkında da bilgiler verilmiştir" dedi. - ANTALYA

25.11.2016 - 24317Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]