Hastalara el değmeden ilaç hazırlama dönemi

Yerli olarak yapılan ve Medical Park Elazığ Hastanesi'ne kurulan cihazla, kemoterapi ilaçları 4 ayrı güvenlik kontrolünden geçerek el değmeden hazırlanmaya başladı.

Yerli olarak yapılan ve Medical Park Elazığ Hastanesi'ne kurulan cihazla, kemoterapi ilaçları 4 ayrı güvenlik kontrolünden geçerek el değmeden hazırlanmaya başladı. Gelişen teknolojiden yararlanan Medical Park Elazığ Hastanesi, onkoloji biriminde kemoterapi ilaçlarını hazırlamak için tam otomatik ilaç hazırlama cihazını devreye soktu. Yerli olarak üretilen ve kurulumu tamamlanan cihazın hizmete girmesiyle ilaçlar el değmeden 4 ayrı güvenlik kontrolünden geçtikten sonra hastaya ulaşıyor. Tam otomatik cihaz ile aynı zamanda tasarruf yapılarak ülke ekonomisine katkı sağlandığı belirtildi.

Kurulan yeni sistem ile hastalara daha iyi hizmet vermek için gayret ettiklerini belirten Tıbbi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Ramazan Yıldız, "Yeni sistem sayesinde hem iyi bir hekim yaklaşımı hem iyi bir hemşirelik hizmeti hem de ilacın çok uygun ve düzgün hazırlanması sağlanmış olacaktır. Bu tam otomatik sistem sayesinde, kliniğimizde bundan sonra çift kontrollü ilaçları hazırlama gibi bir hizmet sunacak. Elazığ'da ilk kez hizmet verecek olan bu sistem hastalarımıza ciddi katkı sağlayacağını düşünüyorum " dedi. 4 güvenlik kontrolünden geçiyor Bölgede kanser hastaları için en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını dile getiren Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Süleyman Erdoğdu ise, "İlaç hazırlama ünitesinde bir yenilik yapmayı düşündük ve merkezimize tam otomatik cihaz kurdurduk.

Bu cihazın hem hastalar için hem merkezimiz için çok iyi artılarının olacağını düşünüyoruz. Doğru hastaya doğru ilacı vermek konusunda dört güvenlik kontrolünden geçtikten sonra ilaç tedavisi hastanın kendisine ulaşmakta ve başlamaktadır.

Bu cihazın ilklerden olduğunu düşünüyoruz. Hem ünitemiz hem de hastalarımız için büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz. Kanser hastalarımızın tedavi ve teşhiste her dönem yanındayız " şeklinde konuştu. "Yerli ve milli bir ürün yaptık " Kurulan sistem sayesinde ilaç hazırlama maliyetlerinin ciddi oranda düştüğünü vurgulayan Sağlık Teknolojileri Anadolu Bölge Müdürü Bora Fırat, "Cihazlarımız doğru dozda, doğru ilacı doğru zamanda doğru hastaya vermesini sağlıyor. Artan ilaçların hem kamu hem hastane hem de bir sonraki hastalara kullanma anlamında faydasını gösterdik. Yerli ve milli bir ürün yaptık. Daha hızlı, konforlu, güvenilir ve emin ellerde ilaçlar hazırlanıyor " diye konuştu.

27.8.2019 - 40797İlgili Diğer Yazılar
Yıllarca tadını unuttuğu çikolatadan şimdi günde iki paket yiyor
Yıllarca tadını unuttuğu çikolatadan şimdi günde iki paket yiyor
Verdiği ilikle hayata tutunan kardeşinin
Verdiği ilikle hayata tutunan kardeşinin 'kahramanı' oldu
Yaşlanmak istemeyenler kansere dikkat
Yaşlanmak istemeyenler kansere dikkat
'Yılda 23 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor'
Şırnak
Şırnak'ta KETEM sayesinde 43 kadın kanserden kurtuldu
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]