Hastalığına Teşhis Konulamayan Kız: Beni İntihar Kliniğine Yatırın

12 yaşında evlerinin bahçesinde oynarken, kene tarafından ısırılarak hayatı cehenneme dönüşen genç kadın, acılarına bir son vermeleri için ailesine yalvarma noktasına geldi.

Hastalığına Teşhis Konulamayan Kız: Beni İntihar Kliniğine Yatırın

İngiltere'de yaşayan Kirsty Keep isimli genç kadın, 12 yaşında evlerinin bahçesinde oynarken, bir kene tarafından ısırıldı. O günden bu yana hayatı bir cehenneme dönüşen Kirsty, acılarına bir son vermeleri için ailesine yalvarma noktasına geldi.

GİDEREK DAHA DA İLERLEDİ

Kent şehrinde yaşayan Kirsty için her şey 2005 yılında başladı. Evlerinin bahçesinde oynarken bir kene tarafından ısırılan Kirsty, ne olduğu bir türlü anlaşılamayan ağrılı bir hastalığın pençesine düştü. Zamanla hastalık daha da ilerledi. Yüzünde zaman zaman elektrik şokuna benzer ani ve yoğun acı atakları hisseden Kirsty, bir süre sonra yüz felci oldu. O kadar güçsüzleşti ki yataktan kalkamamaya başladı. Zaman zaman gelen nöbetler nedeniyle kemiklerinin kırıldığını ve kaslarının yırtıldığını hissediyordu. Son dönemde durumu o kadar ağırlaştı ki bir yıl içinde 10 kilo verdi, bir ay içinde dört kez hastaneye kaldırıldı.

AİLEDEN YARDIM ÇAĞRISI

Annesi Teresa, kızının hastanede bir makine yardımıyla zor nefes alırkenki halinin görüntülerini bir yardım çağrısıyla sosyal medyadan paylaştı. Kirsty'nin zamanının daraldığını belirten Teresa Keep, "Durumu kötüye gidiyor. Çok fazla kustuğu için ilaç alamıyor, çok yorgun ve güçsüz hissediyor ve ölmek istiyor. Artık dayanamayacağını söylüyor, kendisini İsviçre'ye götürmemi istiyor, iyileşeceğine hiç inancı kalmadı." dedi.

Öte yandan aile Kirsty'nin bir kene ısırığı sonucu bu hale geldiğine inansa da doktorlar aynı fikirde değil. Kirsty geçmişte yedi yıl lupus tedavisi görmüş. Annesi Lyme Hastalığı olabileceğini de savunuyor. Ancak testler bunu da doğrulamıyor.

Aile Kirsty'nin iyileşebilmesinin tek yolunun ABD'nin Florida eyaletinde bir kliniğe yatırılması olduğunu belirterek, kamuoyunun maddi desteğini arıyor. Kirsty'nin 'GoFundMe' sayfasını yöneten kız kardeşi Chloe, yardım edebilecek herkesten destek beklediklerini ifade ediyor.

16.5.2016 - 20919Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]