Hastalıkları Teşhis Eden Kontakt Lensler Geliyor!

İyi olacak hastanın doktorunun artık ayağına bile gelmesine gerek yok, hastalıkları erken teşhis eden lensler sayesinde doktorunuz gözünüzün önünde olacak.

Hastalıkları Teşhis Eden Kontakt Lensler Geliyor!

Sadece göz hastalıklarını tedavi etmek amacıyla kullanılanılan kotakt lenslerin yerini hastalıkları erken teşhis edebilen lensler alacak. Gelecekte en çok kullanılacak teknolojilerin ilk sırasında gösterilen lens teknolojisi için bilim adamları harıl harıl çalışırken, lenslerin oluşturacağı büyük pazardan pay almak isteyen şirketlerde yatırım yapmak için fırsat kolluyor.

Alt yapısı ABD'nin Oregon Üniversitesinde hazırlanan yeni teknolojik lensler, içlerine yerleştirilen şeffaf sensörler sayesinde kanser, şeker hastalığı gibi bir çok hastalık erekenden teshis edilerek hastaya erken tedavi olabilme şansı doğacak. Hayat kurtaran lenslerin projesini yürüten ekibin başınada bulunan Oregon Üniversitesinden Kimya Mühendisi Greg Herman lenslerin en erken zamanda üretilebilmesi için bir kaç şirketle görüşme halinde olduklarını açıkladı. Ne zaman piyasa sürüleceği belli olmasada yeni lenslerin yakın zamanda hayatımızdaki yerini alacağı görünüyor.

7.8.2017 1 - 28333

 

[Hata Bildir]