Hastanede Başhekim ile Doktor Birbirine Girdi

Ağrı Devlet Hastanesi'nde başhekim vekili ile radyoloji uzmanı görevlendirme yazısı yüzünden birbirine girdi. Kavga eden iki şahıs hafif şekilde yaralandı.

Hastanede Başhekim ile Doktor Birbirine Girdi

Ağrı Devlet Hastanesi'nde başhekim vekili ile radyoloji uzmanı arasında görevlendirme yazısı yüzünden çıkan kavgada başhekim vekili ile radyoloji uzmanı hafif şekilde yaralanarak tedavi altına alındı.

GÖREVLENDİRME YAZISI TARTIŞMAYA NEDEN OLDU

Edinilen bilgiye göre, Ağrı Devlet Hastanesi Başhekimi Vekili Dr. Ömer Durak ile Radyoloji uzmanı Mustafa Mazıcan arasında Mustafa Mazıcan'ın eşi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Nejdiye Mazıcan için çıkan görevlendirme yazısı ile ilgili tartışma başlandı. İkili arasında çıkan tartışma kısa süre sonra kavgaya dönüştü.

BAŞHEKİM VEKİLİ'NİN KOLU KIRILDI

İkili arasında çıkan kavgada Devlet Hastanesi Başhekimi Vekili Dr. Ömer Durak'ın kolu kırılırken, Radyoloji uzmanı Mustafa Mazıcan'ın vücudunda darp izleri olduğu iddia edildi.

"EŞİMİ GÖREVLENDİREMEZSİN"

Olayla ilgili gazetecilere açıklama yapan Ağrı Devlet Hastanesi Başhekimi Vekili Dr. Ömer Durak, "İki tane doktorun cezasından dolayı bakanlık bizden soruşturma açmamızı istedi. Haliyle soruşturmayı hastanedeki uzman doktorlardan görevlendirme yaparak yapıyoruz. Bu konuyla ilgili en son gelen soruşturma dosyasında görevlendirmeyle ilgili Doktor Nejdiye Mazican hanımı görevlendirdim ve görevlendirme yazısını yazdım. Bu hanımefendinin eşi sabah kapıyı vurarak içeri girip kağıdı üzerime atıp bu görevlendirmeyi yapamazsın diye tehditler savurdu. Kağıdı aynı zamanda üstüme attı ve ben şunu söyledim. Ben bunu uygun gördüm ve doktor hanımın görevlendirmesini yazdım.

"DÖRT HAFTALIK İŞ GÖREMEZ RAPORU VERİLDİ"

Bana yapamazsın yazamazsın deyip boğazımı sıktı. Üstüme saldırdı. Güvenlikçi arkadaşlar o sıra müdahale etti. Müdahale ederken bana vurması sonucu düştüm ve kolumu kırdım. Şuan ortopedi servisinde yatıyorum. Olayla ilgili şikayette bulunacağım. Şuan zaten adli raporum tutuldu. Ortopedi servisinde yatışım yapıldı. Yaklaşık dört hafta iş göremezlik raporunu da doktorumuz uygun gördü" dedi.

TABİPLER ODASI BASIN AÇIKLAMSI YAPTI

Olayı duyup Ağrı Devlet Hastanesi önüne Ağrı Tabipler Odası İl Temsilcisi Ulaş Yılmaz ve 15 kişilik grup hastane önünde basın açıklaması yaptı. Ulaş Yılmaz, "Olayı başlatan her ne olursa olsun bir hekim arkadaşımızın birkaç kişi ve idare tarafından darp edilmiş olması ve şuanda serviste gözlem altında. Bu olayın hepimize tüm sağlık çalışanlarına derin bir üzüntü bıraktığını ifade etmek istiyoruz. Biz Ağrı Tabip Odası ve Ağrı Devlet hastanesinde çalışan hekimler olarak bu sağlıkta şiddetin bir versiyonun hastanemizde yaşanmasını protesto ediyoruz. Bu olayı yaşayan Radyoloji uzmanı Dr. Mustafa Mazıcan yaşadığı olay nedeniyle şuan cerrahi serviste gözlem altında olay ile ilgili hukuki ve her türlü destek mesleki örgütümüz tarafından sunulacaktır" şeklinde konuştu.

"EŞİMİ 15 KİŞİ DARP ETTİ"

Eşinin yaklaşık 15 kişi tarafından darp edildiği iddia eden Radyoloji Uzmanı Dr. Mustafa Mazıcan'ın eşi Nejdiye Mazıcan, "Keşke şuan eşim gelse o anlatsaydı. Darp edildiği için şuan gözlem altında ve gelemiyor. Başhekim bey tarafından benim tarafıma mobbing uygulanıyordu ve başhekim bey ile eşim arasında hafif bir tartışma oldu. Daha sonra başhekim bey 15 kişi toplayıp her yerde eşimi arıyordu. Poliklinikte de eşimi bulup sıkıştırıp dövüyorlar yani darp ediyorlar. Daha sonrada zor bela ayırıyorlar. Şuan mağduruz hem bana mobing yapılıyor biz normal konuşmaya gidiyoruz ama eşim 15 kişi tarafından coplarla darp ediliyor" dedi.


19.6.2015 - 17757Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]