Hastanede Yanlış Kan Verildiği İçin Bebek Öldü İddiası

Antalya'da özel bir hastanede, kalp ameliyatı yapılan İzzet Emre bebeğin babası, çocuğuna hastanede yanlış kan verildiği için öldüğünü ileri sürdü.

Hastanede Yanlış Kan Verildiği İçin Bebek Öldü İddiası

Antalya'da özel bir hastanede, kalp ameliyatı yapılan İzzet Emre bebeğin babası, çocuğuna hastanede yanlış kan verildiği için öldüğünü ileri sürdü. Acılı baba, olayın sorumlusu olarak gördüğü hastaneye dava açtı. Hastane ise iddiayı yalanladı.

Babanın iddiasına göre; hastanede ameliyat olan bebeğe yanlış kan verildi. Olay İstanbul'da bir hastaneye gidilince anlaşıldı. Antalya'daki özel hastanede çocukları için defalarca AB (+) kan arayan aile İstanbul'daki hastanede 3 defa kan testi yaptırdıktan sonra bebeklerinin kan grubunun 0 (-) olduğunu öğrendi. Tüm organları iflas ettiği için hayata tutunamayan İzzet bebeğin başından geçenler, aileye büyük bir acı yaşattı.

Antalya'da yaşayan Mehmet ve Derya Tuncer çiftinin İzzet Emre ismini verdikleri bebekleri doğduktan kısa bir süre sonra sağlık nedenleriyle hastaneye kaldırıldı. Sağlık güvencesi olmayan aile, önce devlet hastanesine gitti, İzzet bebek buradan özel bir hastaneye sevk edildi. Baba, kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olması gereken İzzet bebeğe, özel hastanede yanlış kan verildiğini iddia etti. Bundan dolayı çocuklarının tüm organlarının iflas ettiğini ileri süren Tuncer ailesi, özel hastane ve doktorları suçladı.

Babanın verdiği bilgiye göre; İzzet Emre bebek, henüz 10 günlükken girdiği özel hastanede iki defa kalp ameliyatı oldu. Baba Mehmet Tuncer, doktorların ameliyattan önce başarı oranının yüzde 98 olduğunu bildirdiğini söyledi. Ameliyatı yapan doktorun da kendilerine operasyonun başarılı geçtiğini aktardığını ifade eden Tuncer, ameliyattan kısa bir süre sonra çocuklarının yanına gittiklerinde acı haberi öğrendiklerini anlattı. Doktorun kendisine "Bu bebeğin böyle olduğunu bilseydik ameliyat etmezdik. Beklentiniz olmasın." dediğini ileri sürdü.

Çocuklarının ayağında kısa süre sonra kangrenler oluşmaya başladığını aktaran baba Tuncer, "Kangrenleri kademe kademe keseceklerini söylediler. En son dize kadar geldiğinde ise bebeğimizin öleceğini anlattılar. Çocuğumuzu hastaneden çıkarmak istedik, izin vermediler. Başka bir hastaneyle konuşarak oraya gönderilmesini sağladık. İstanbul'daki hastanede kalple ilgili bütün problemler giderildi." şeklinde konuştu.

KISACIK ÖMRÜ ACILAR İÇİNDE GEÇTİ

Hastane, bebeğin diğer organlarının iflas ettiğini belirterek, daha donanımlı bir hastaneye götürülmesini istedi. Bunun üzerin İzzet Emre bebek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne getirildi. Kısacık ömründe bin bir türlü acıyı gören İzzet bebek, kimi zaman aşırı kilo alarak şişmiş hali, kimi zamanda zayıflıktan kemikleri sayılacak hali ile babası tarafından gün gün kameraya alındı. 85 gününün sonunda yaşadığı acılara dayanamayan İzzet bebek hayata gözlerini yumdu.

Ailenin avukatı Fırat Kılıç, konuyu yargıya taşıdıklarını sorumluların mahkemede hesap vermesini istediklerini söyledi. Olayın sorumlusu olarak gördükleri hastaneden 1 milyon liralık tazminat talep ettiklerini ifade etti.

HASTANE İDDİALARI YALANLADI

'Yanlış kan verilip ölen İzzet Emre bebek için adalet' başlığıyla change.org internet sitesi üzerinden bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyaya Sağlık Bakanı Mehmet Müezinoğlu ve Medical Park Hastaneler Grubu'nun cevap vermesi istendi. Medical Park Hastaneler Grubu, imza kampanyasına verdiği cevapta iddiaları yalanladı.

19.1.2016 - 19670Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]