Hastanelerde grev var mı? Aile hekimleri grevde mi? Acil servislerde grev var mı? HEKİMSEN AÇIKLADI

Sağlık çalışanlarının talepleri ve yaşadıkları sorunlar gündeme gelmeye devam ederken, Hekimsen grev kararını açıkladı. Hastanelerde grev var mı, sorusunun yanıtı HEKİMSEN tarafından açıklandı. Peki, bugün hastaneler grevde mi? Doktorlar grevde mi, doktorlar çalışıyor mu? Aile hekimleri grevde mi? Acil servislerde grev var mı?

Hastanelerde grev var mı, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. Sağlıkta şiddet yasasının ve ücretlerinin düzenlenmesini talep eden doktorlar, hemşireler ve aile hekimleri, isteklerini sık sık gündeme getiriyor. Bu kapsamda doktorlar greve çıkıyor. Mayıs'ta doktorlar grevde mi? Doktorlar neden grev yapıyor?

HASTANELERDE GREV VAR MI?

Sağlık sendikası Hekimsen, doktorların 5-6, 17-18ve 26-27 Mayıs tarihlerinde grev yapacaklarını açıkladı. 6 gün sürecek olan grev kararı Hekimsen'in sosyal medya hesabından duyuruldu. Açıklamada "Mayıs ayında tüm Türkiye'de meslektaşlarımızla birlikte 6 gün iş bırakıyoruz. Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Doktor mayıs ayında 6 gün iş bırakacak!

ACİL SERVİSLERDE GREV VAR MI?

6 gün uygulanacak grev boyunca sağlık kuruluşları resmî tatillerde sunulduğu şekilde devam edecek. Bu nedenle vatandaşların acil durumlar dışında sağlık kurum ve kuruluşlarına başvurmaması istenecek. Grev süresince acil hastalar, diyaliz hastaları, acil ve riskli gebeler, çocuk aciller, kanser hastaları ve yoğun bakım hastalarının bakımı aksamayacak.

17.05.2022 - 61167Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]