Hastanelerde "Sever" Dönemi

Sağlıkta Enerji Verimliliği" (SEVER) projesi başlıyor.

Hastanelerde
SELMA BIYIKLI ADABAŞ - Kamu hastanelerinde enerjiden tasarruf için Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının işbirliğinde "Sağlıkta Enerji Verimliliği " (SEVER) projesi yürütülecek. Proje için pilot hastane Trabzon'da seçildi.


AA muhabirinin Sağlık Bakanlığı yetkililerinden aldığı bilgiye göre,   "enerji dostu " hastanelerin artırılmasını hedefleyen SEVER projesinin diğer kamu binaları için de örnek olması amaçlanıyor.

Projenin temelini, enerji kayıplarının en aza indirilmesi, enerji tüketiminin yönetilmesi ve izlenmesi, enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratılması oluşturuyor. Özel sektörün katkı sağladığı projeyle hastanelerde yalıtım yapılması, ısı ve ışık verimli camlar takılması, aydınlatma armatürlerinin değişimi, su armatürleri ve bataryaların tasaruflu ve fotoselli armatürlerle değişimi, kazan sistemlerine yakıt tasarruf cihazları takılması ve izleme yapılması planlanıyor. 

Pilot uygulama için Trabzon Ahi Evren Göğüs ve Kalp Damar Eğitim ve Araştırma Hastanesi belirlendi. Hastanede enerji etütleri yapılarak iyileştirme yapılacak alanlar tespit edildi. Proje, 22 Ağustos'ta Trabzon'da düzenlenecek çalıştayla tanıtılacak. - Ankara

5.8.2013 1 - 13121Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]