Hava Ambulansı Yakılan Ateşle Tarlaya İndi

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde doğum sancısı tutan genç kadın için havalanan hava ambulansı, köylülerin yaktığı ateş ve çıkan duman sayesinde tarlaya inmeyi başardı.

Hava Ambulansı Yakılan Ateşle Tarlaya İndi

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde doğum sancısı tutan genç kadın için havalanan hava ambulansı, köylülerin yaktığı ateş ve çıkan duman sayesinde tarlaya inmeyi başardı. Havada doğum yapan anne ve bebeği, hastanede tedavi altına alındı.

PİLOT ARAYIP TALİMAT VERDİ:" OTLARI TUTUŞTURUN"

Edinilen bilgiye göre, Saltuk Mahallesi'nin Bühat mezrasında yaşayan Yakup Nergiz, doğum sancısı tutan eşi Nafiye Nergiz (25) için 112'yi ayarak ambulans istedi. Hastanın durumunun acil olması sebebiyle hava ambulansı bölgeye sevk edildi. Babayı arayan hava ambulansının pilotu, otların tutuşturulması ve duman çıkarılması talimatı verdi. Bunun üzerine Yakup Nergiz ve yakınları, kurumuş otları tutuşturdu. Helikopterin görülmesinin ardından Nergiz'in yeğeni Abdullah Erboğa kırmızı tişörtünü çıkartıp sallayarak hava ambulansının bir dönümlük mısır tarlasına inmesini sağladı. Helikopterin iniş yapmasının ardından Nafiye Nergiz, ambulansa bindirildi. Nafiye Nergiz havada doğum yaparken, anne ve bebek hastanede yapılan tedavilerinin ardından taburcu oldu.

4 çocuklu Nafiye Nergiz, "Gündüz saat 12-13 arasında sancılarım tuttu ve yakınlarım baş ucumda durarak beni teselli etmeye başladılar ve baktılar durumum kritik hemen ambulans istediler. Ambulansla hastaneye beni kaldırdılar. Allah devletimizden razı olsun. Şayet ambulans gelmeseydi belki şu anda hayatta olmazdım, ikiz kız çocuğum, bir erkek çocuğum vardı, yeni dünyaya gelen ve henüz ismini vermediğimiz erkek çocuğumla birlikte mutlu ve huzurlu bir hayata tutunmaya gayret ediyoruz" dedi.

"KARA AMBULANSI İLE HASTANEYE YETİŞEMEZDİK"

Yakup Nergiz ise "Yerleşim yerimiz dağlık bir araziye sahip ve eşimin durumu iyi değildi, kara ambulansı veya başka bir araçla hastaneye yetiştirmemiz en azından 4-5 saat alabilirdi ve şayet o gün hava ambulansı olmasaydı büyük bir ihtimalle eşim ve çocuğum hayatta olmazdı. Allah devletimizde razı olsun" diye konuştu.25.6.2015 - 17819Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]