Hayat kurtaran projeye büyük ödül:

2013 yılından bu yana süren proje ile erken teşhis konusunda bilinç kazandırmak ve kadınları kendi kendilerini muayeneye teşvik etmek hedefleniyor.

Hayat kurtaran projeye büyük ödül:


Pembe Kurdele Projesi En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülünü Aldı

Fibaemeklilik'in kadın kanserlerine yönelik Pembe Kurdele projesi, Best Business Awards 2015 En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün sahibi oldu.

Fibaemeklilik, dünyanın en itibarlı ödül organizasyonlarından biri kabul edilen Best Business Awards'dan ödülle döndü. 2015 yılı En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödül, Türkiye'de kadın kanserleri alanında farkındalığı önemli ölçüde artırarak hayat kurtarmaya yardımcı olduğu gerekçesiyle Fibaemeklilik'in Pembe Kurdele projesine verildi.

Best Business Awards jürisi tarafından yapılan açıklamada ödül gerekçesi şöyle değerlendirildi:

"Fibaemeklilik, meme kanserinin erken teşhisini teşvik için yaratıcı ve büyük başarıyla yürütülen bir tanıtım kampanyası gerçekleştiriyor. Her ayın son Perşembe gününü "özmuayene günü" ilan eden Pembe Kurdele kampanyası, kadınları kendi kendilerini muayene etmeye yönlendiriyor. Bu mesaj, geleneksel medyanın yanı sıra sosyal medya üzerinden, insanların başkalarına verebilecekleri özel tanıtım kartları bastırılarak ve çeşitli iş birlikleri kurularak en geniş şekilde yaygınlaştırılıyor. Ödül jürisinin kararını belirleyen gerekçe, özellikle söz konusu kampanyanın yarattığı etki ve ulaştığı başarı ile bu korkunç hastalık hakkında farkındalığı önemli ölçüde artırmış ve hayat kurtarmaya yardım etmiş olmasıdır."

Ömer Mert: "Ödülde en büyük pay gönüllü elçilerimizin"

Fibaemeklilik Genel Müdürü Ömer Mert, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

"Üç yıldır devam ettirdiğimiz Pembe Kurdele projesi, bizler için ilk günden beri gurur kaynağı oldu. Türkiye'de en yaygın kanser türü olan meme kanseri, erken teşhis ile yüzde 98 oranında tedavi edilebiliyor. Yürüttüğümüz kampanya ile eğer tek bir erken teşhise bile aracı olabildiysek, fark yaratabildiysek ne mutlu bize. Aldığımız bu değerli ödülden dolayı, Pembe Kurdele'ye gönül veren tüm ekibimize ve projede bizimle yan yana yürüyen Türkiye Meme Vakfı (MEVA), Group Florence Nightingale, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), Marks & Spencer ve Esteworld Sağlık Grubu'na teşekkürlerimizi sunmak isteriz. Ancak projenin başarısında en büyük pay, bu bilinçlendirme seferberliğinin gönüllü elçiliğini yapan on binlerce duyarlı insanımıza ait. Fibaemeklilik olarak bu ödülü, hem katıldıkları eğitimlerin içeriğini çevreleriyle paylaşan hem de sosyal medya kanallarında projenin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunan tüm Pembe Kurdele dostlarına ithaf ediyoruz."


Ömer Mert: "Pembe Kurdele Paketi'nde tedavi dışı masrafları da düşündük."

Mert, Pembe Kurdele projesinin önemli bir ayağı olan Pembe Kurdele Paketi'nin içeriği hakkında şu bilgileri verdi:

"Fibaemeklilik olarak, projenin tamamında olduğu gibi Pembe Kurdele Paketi ürünümüzün içeriğini belirlerken de insan hayatına verdiğimiz değeri ortaya koymak istedik. Tam da bu nedenle, bir yandan bilinçlendirme faaliyetleri yürütürken bir yandan da Pembe Kurdele Paketi sigortamızla fark yaratmayı hedefledik. Bu ürünümüz, ile diğer tüm sigorta ürünlerinden ve sağlık sigortalarından ayrılıyoruz. Paketin en önemli ayrıcalığı, başta meme kanseri olmak üzere herhangi bir kadın kanseri türüne yakalandığınızda, bunu belgelemenizden 30 gün sonra, hastane faturası gibi ek bir belge gerekmeden teminat tutarını sigortalıya nakit olarak ödemesi. Böylece kişi, bu tutarı ister tedavi masraflarında, isterse farklı ihtiyaçları için kullanabiliyor. Kanser gibi bir hastalığın, ailevi sorumlulukları da üzerinde taşıyan kadınlarımız açısından ne tür zorluklar ve hastalık dışı ek masraflar yaratabileceğini biliyor ve bu noktada onları desteklemeyi çok önemsiyoruz. Üstelik elde ettiğimiz primin % 30'unu da AÇEV'e bağış olarak aktarıyor ve bilinçlendirme kampanyamızı bu yöntemle daha da güçlendiriyoruz."

Pembe Kurdele Projesi kapsamında neler yapıldı

Pembe Kurdele, konuyu yalnızca kanser haftası, kadınlar günü gibi özel günlerin yanı sıra, tüm yıl boyunca ele alması ile benzer projelerden farklılaşıyor.

Pembe Kurdele Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye Meme Vakfı'nın (MEVA) yürüttüğü "Farkındayım Korkmuyorum Arkadaşıma Anlatıyorum", Akran Eğitimi projesi desteklenerek doğrudan eğitim modeliyle 10,072 genç kıza ve 30 binin üzerinde bir ekosisteme ulaşılmıştır.

Pembe Kurdele Paketi'nden elde edilen primin yüzde 30'u AÇEV'in yürüttüğü "Kadınların Eğitimi, Ailelerin Sağlığı ve Mutluluğu" kampanyasına bağış olarak aktarılmaktadır.

Her ayın son perşembe gününü özmuayene günü ilan edilerek kampanyanın videosu ile tüm kadınlar her ay bir kez düzenli olarak özmuayene yapmaya davet edilmektedir. Kampanya kapsamında, "Pembe Kurdele"nin Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarında meme sağlığı farkındalığı konusunda paylaşımlara yer veriliyor.

10.2.2016 - 19938Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]