Hayatınızın vazgeçilmez rutini olsun:

Yürüyüş, Düşük Tempolu Koşu, Koşu Hayatınızın vazgeçilmez rutini olsun. Herbalife Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, "Anne babalar kendileri de aktif bir yaşam sürerek çocuklarını aktif olmaları için teşvik edebilirler.

Hayatınızın vazgeçilmez rutini olsun:

OLUMLU SÖZCÜKLER KURUN

Seçtiğimiz sözcükler hayatımız için çok önemlidir. Arkadaşlıklarda, ilişkilerde, iş ilişkilerinde, vücudumuzla ilgili söylemlerimizde, kısacası her konuda olumlu bir dil kullanmak için doğru seçimler yapmamız gerekiyor. Her birimizin vücuduyla ilgili bir sorunu olabilir, ancak vücudumuzdaki kusurlardan bahsederken çocuklarımızı üzebiliriz. En zor günlerde bile güzelliğin içten geldiğini fark edip konuşurken olumlu cümleler kurmak gerekiyor. Meselelere her zaman olumlu yaklaşım geliştirmeye gayret edin.

OLUMLU DÜŞÜNÜN

Vücudunuzla ilgili olumsuz fikirleriniz varsa, vücudunuza duyduğunuz güveni arttıracak olumlu ifadeler bulmaya çalışın. Kendinizi daha iyi hissetmek için rutininizde küçük değişiklikler yaptığınızda bu ifadeler çok daha anlamlı gelecektir. Örneğin, başka seçeneklerden mahrum kaldığınızı düşünerek sağlıklı beslenme tarzından korkulacak bir şeymiş gibi bahsettiğinizde, çocuklarınız sağlıksız besinlerin tüketiminin sınırlandırılmasına karşı olumsuz duygular geliştirebilirler. Denge bulmak kolay değildir. Genel sağlık durumunuz için neyin daha iyi olacağı konusunda düşünce yapınızı değiştirmek bu bakımdan kilit rol oynayacaktır. 'Daha sağlıklı oluyorum' veya 'Aktif ve sağlıklı bir ebeveyn olmak için çalışıyorum' gibi olumlu ifadeleri paylaşmaya gayret edin. Buna özellikle çocuklarınızın yanındayken dikkat etmelisiniz çünkü çocuklar ergenlik öncesinde söylediklerinizden çok fazla etkilenirler. Olumlu eylemlerin ve sözcüklerin olumlu düşüncelerle başladığını unutmayın.

Harekete Geçmeye Odaklanın

Bütün ailenin hareket etmesini sağlamak size bir angarya gibi görünmesin. Haftalık aktiviteleri bir alışkanlık haline getirdiğinizde, bu aktiviteleri aileniz ile birlikte gerçekleştirmeyi iple çekmeye başlayacaksınız. Çocukların spor faaliyetlerinin ebeveynlerin egzersiz yapması için mükemmel bir fırsat olduğuna inanıyorum. Çocuklar oyunla meşgulken, ebeveynler de sportif aktivitelerinde bulunabilirler. Çocuğunuz annesine veya babasına bakıp onun da egzersiz yaptığını gördüğünde, onun önünde harika bir örnek teşkil etmiş olacaksınız. Önce kendiniz aktif olun ve iyi hissetmeye başlayın, sonra yavaş yavaş ailenize de bu fikirleri aşılayın. Aşağıda başlangıç olarak kullanmanız için kolay bir egzersiz programına yer verdim!

Haftanın Egzersizi

1- Yürüyüş

2- Düşük Tempolu Koşu

3- Koşu

– Seviyenize göre yukarıdaki seçeneklerden ikisini seçin.

Not: Eğer daha önce egzersiz yapmadıysanız, 1 ve 2 numaralı seçenekleri tercih edin. Kendinizi hazır hissettiğinizde, 2 ve 3'e geçebilirsiniz.

– 45 saniye süreyle düşük numaralı egzersizi yapın ve sonra 30 saniye süreyle diğer egzersizi gerçekleştirin.

– Nefesinizi 30 saniye süreyle tutarak birkaç esneme hareketi yapın.

– Bu rutini 5 kez tekrarlayın.

Tempolu yürüyüş yapmaya hazır değil misiniz? 1 numarada yavaş yürüyün ve 2 numarada da hızlı yürüyüş yapın. Sürelere ve setlere uymaya özen gösterin ancak mevcut seviyenize göre koşu/düşük tempolu koşu/yürüyüş programında ayarlamalar yapabilirsiniz. Harekete geçmek düşünceyle başlar; bu yüzden olumlu düşünün, seçtiğiniz sözcüklerin düşüncelerinizle uyumlu olmasına dikkat edin. Bunun sonucunda, vücudunuz da olumlu karşılık verecektir.

16.11.2016 - 24090Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]