Hayatla Tek Bağı Jeneratör Olan Oğlu İçin Yardım İstedi: Cumhurbaşkanıma Güveniyorum

7 yaşındaki yatalak ve elektriğe bağımlı epilepsi hastası çocuğun ailesi, tedavide kullandıkları jeneratör arızalanınca Cumhurbaşkanı ve hayırseverlerden yardım istedi.

Hayatla Tek Bağı Jeneratör Olan Oğlu İçin Yardım İstedi: Cumhurbaşkanıma Güveniyorum

Bursa'nın Karacabey ilçesinde 7 yıldır yatalak ve elektriğe bağlı halde yaşayan epilepsi hastası çocuğun ailesi, tedavide kullandıkları jeneratör arızalanınca Cumhurbaşkanı ve hayırseverlerden yardım istedi. Anne Hanife Güler, "Önce Allah'a, sonra Cumhurbaşkanıma güveniyorum" dedi. Güler ailesi, bazı zamanlarda faturasını ödeyemedikleri elektrik kesilince hayırseverlerin desteğiyle hayata tutunmaya çalışıyor.

HAYATININ 6. AYINDA YATAĞA MAHKUM KALDI

6 aylıkken ağır havale geçirip epilepsi hastalığına yakalanan ve o günden beri yatağa mahkum yaşayan Mert Ali, günde 3 kez karnından şırınga ile mama enjekte ederek besleniyor. Oğlunun özel mama ile beslendiğini anlatan anne Hanife Güler, "Özel mamalarla beslenirken Mert Ali'de ödem oluştu. Kilo almaya başlayınca mamaları kestiler. Biz de evdeki besinleri sıvı haline getirerek midesinden besliyoruz" diye konuştu. Mert Ali'nin 18 yaşında Gülşah isminde bir ablası, Eda isminde de ikiz kardeşi var.

BOZULAN JENERATÖRÜN BEDELİ 15 BİN LİRA VE SGK BUNUN YARISINI KARŞILIYOR

Oğlunun daha iyi şartlarda yaşaması için elinden geleni yapan anne Hanife Güler, cihazların fazla elektrik yaktığını dile getirerek, "Bakım paramız ancak ev kirası ve elektrik faturasına gidiyor. Geçtiğimiz gün elektriklerimiz kesilecekti. Tebligat geldi. Doktorlar yaşadığı yere kadar bakacağımızı söyledi. Çocuğum solunum, oksijen, aspirasyon cihazına bağlı yaşıyor. Elektrik gücü ile yaşayan bir çocuk. Elektrik kesilince jeneratör var onu devreye geçiriyoruz. Ancak şu an o cihazımız da bozuk. Bunun bedeli 15 bin TL. Yarısını SGK karşılıyor. Yarısını bizim ödememiz lazım ama maddi imkanlarımız el vermiyor. Yetkililerden, devlet büyüklerinden, yardımseverlerden destek bekliyoruz" dedi.

"DERDİNİ TEPKİLERİ İLE ANLATIYOR"

Güler ailesinin en büyük çocuğu Gülşah Güler ise, Çocuk Gelişimi bölümünü bırakmak zorunda kaldığını dile getirerek, kardeşinin farklı bir çocuk olduğunu belirtti. Güler, "Biz diyoruz ki onunki hep en iyisi, en güzeli olsun. Çabalarımız bunun içindir. Ben kardeşime hasta gözü ile bakmıyorum. Benimle birlikte büyüdü. Ben ağladığım zaman o da benimle beraber ağlıyor. Ben güldüğüm zaman o benim mutluluğumun farkına varıyor. Diyaloğumuz hiç olmadı ama tepkileri ile anlaşıyoruz. O derdini bizlere anlatıyor" ifadelerini kullandı.

"KARDEŞİMLE OYUN OYNAMAK İSTİYORUM, BİZE YARDIM EDİN"

Mert Ali'nin ikiz kardeşi Eda Güler de kardeşi ile oynamak istediğini söyleyerek, "Kardeşim ile okula gitmek istiyorum. Yardım etsinler bize. Kardeşimin iyileşmesini istiyorum" dedi.

27.6.2017 - 27762Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]