Hazır Gıdalar "Kanser" Yapıyor!

Gebze Kültür Merkezi'nde düzenlenen sağlık seminerinde, Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar ile Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'ın Gebzelilere kanserden korunmanın yollarını anlattı.

Hazır Gıdalar

Gebze Belediyesi Nisan ayı kültür-sanat etkinlikleri çerçevesinde Gebze Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Okan Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar ile Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'ın konuşmacı olarak katıldığı sağlık semineri Gebzeliler'in yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar'ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği seminerde Onkolog Dr. Yavuz Dizdar ve katıldığı "Kanser ve Beslenme" konusunda vatandaşlara bilgiler aktardı. Seminerde konuşan Dizdar, "Ucuz gıda o kadar çok hayatımıza girmiş ki insanlar artık çabalamıyor. Bu sistemin ürettiği ürün hayatı ucuzlatıyor fakat şunu unutmamak lazım ki çocuklarımızın yarınlarından çalıyoruz. O yüzden hazır gıdalardan elinizden geldiğince kaçının. Stresten uzak durun neşenizi yeniden kazanın. Stres insanı hasta eder. Fazla kasmayın biraz olurunu bırakın ve sağlığınızı koruyun" dedi.

ÖNCE SİGARAYI BIRAK, SONRA SAĞLIKLI BESLEN!

Okan Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar ise konuşmasında sigaranın kanser yapma olasılığının ne kadar yüksek olduğundan bahsederek, "Özellikle akciğer kanserinin yüzde doksanı sigaradandır. Geri kalan yüzde on ise ya sigara içilen ortamda fazla bulunmuştur ya da eşi sigara içiyordur. Ne kadar sağlıklı beslenirseniz beslenin sigarayı bırakmadığınız sürece pek bir anlamı yok. Çocuklarımızı elimizden geldiğince mikroplardan bakterilerden korumaya özen gösteririz. Çok fazla hijyenik ortamda aslında sanıldığını aksine çok iyi bir şey değil. Çocuklarınız çok abartılı bir şekilde büyütmeyin" diye konuştu.

Etkinlik, Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar ile Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'ın vatandaşların sorularını cevaplaması ile son buldu.

20.4.2018 - 32770Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]