Hedefleri, Tiroid Ameliyatında Turizme Öncü Olmak

Antalya'da, aynı anda izsiz tiroid ve paratiroid ameliyatı yapan Kepez Devlet Hastanesinde izsiz ameliyatların sağlık turizminde de öncü olması hedefleniyor.

Hedefleri, Tiroid Ameliyatında Turizme Öncü Olmak
Antalya'da, aynı anda izsiz tiroid ve paratiroid ameliyatı yapan Kepez Devlet Hastanesinde izsiz ameliyatların sağlık turizminde de öncü olması hedefleniyor.

Açılışı bir yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen 400 yataklı Kepez Devlet Hastanesinde yeni çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Antalya'da, 55 yaşındaki Sevgi Arslan'a izsiz eş zamanlı tiroid ve paratiroid ameliyatı yapan Genel Cerrah Opr. Dr. Mehmet İlker Turan ve Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Doç. Dr. Bülent Dinç, yoğun talepleri karşılamaya çalışıyor.

Turan, hastanede düzenlenen toplantıda, klasik tiroid ameliyatlarının boyunda kesilerle yapıldığını, sonrasında istenmeyen yara izlerinin oluşabildiğini dile getirdi.

İzlerden kaçınabilmek için Tayland'da, Çin'de ağız içinden kapalı yöntemle tiroid ameliyatları yapıldığını aktaran Turan, "Biz de Tayland'da yapılan izsiz ameliyatları inceledik. Hastanemizde bize başvuran ve gittiği hastanelerde ameliyat olamayan bir hastamıza aynı anda tiroid ve paratiroid ameliyatı yaptık. Hastanın boynunda iz kalmıyor, ağız içinde yaptığımız için de kısa sürede iyileşiyor." dedi.

Avrupa'da, İtalya dışında diğer ülkelerde bu tekniğin henüz uygulanmadığını savunan Turan, bunun Türkiye'de ise yeni bir uygulama olduğuna dikkati çekti.

Yöntem her hasta için uygun değil

Her hasta için bu yöntemin uygun olmadığını vurgulayan Turan, şunları kaydetti:

"Tayland'da çalışma yaparken, Fransa'dan, Brezilya'da genç kadınların ameliyat için geldiklerini gördük. Boynunda iz kalmasını istemeyen gençler, Tayland'a gidiyor. Avrupa'da da yeni bir ameliyat metodu. Biz, kamu hastaneleri içinde izsiz aynı anda ilk tiroid ve paratiroid ameliyatını gerçekleştirdik. Bu konuda Türkiye öncü bir ülke olacak. Sağlık turizmi anlamında öncü bir ameliyat tekniği olarak uygulanabilecek. Turizm açısında önemli bir metot. Hastanemize farklı illerden yoğun bir talep var."

Ameliyat ekibinde yer alan Doç. Dr. Dinç ise dört yıldır şifa arayan ve kan kalsiyumu yüksek olduğu için ameliyat edilemeyen hastaya ağız içinden izsiz tiroid ve paratiroid ameliyatı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Hastanın sağlığına kavuştuğunu anlatan Dinç, "Hastanın tiroid bezlerinin yanında paratiroid bezlerinin de aşırı çalıştığını tespit ettik. Guatr bezlerinin de hastalıklı olduğunu gördük. Ameliyatını kapalı yöntemle gerçekleştirdik, ameliyatta kesi olmadı. Tiroid ve paratiroid bezini izsiz yöntemle eş zamanlı alan ilk merkez olduk." diye konuştu.

Kepez Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Ramazan Gürkan da yaklaşık bir yıllık hastane olmalarına rağmen önemli hizmetler sunduklarını belirterek, "56 bin metrekare kapalı alana sahip. 400 yatak kapasitesi, 110 tek kişilik, 3 suit oda var. Her bir oda 5 yıldızlı otel konforunda olup, her odada tuvalet, duş ve televizyon ünitesi bulunmakta. Burada, önemli ameliyatlar yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

27.2.2018 - 31921Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]