Her Zaman Genç Kalan Babalara Estetik Öneriler

Orta yaş ile birlikte gelen bel ve karın bölgesindeki yağlanmalar, ağırlaşan gözkapakları, en çok geç yaşta baba olan erkekleri rahatsız ediyor.

Her Zaman Genç Kalan Babalara Estetik Öneriler

Erkeklerde orta yaş ile birlikte özellikle bel çevresi ve karın, yani “simit”, “love handle” gibi isimler takılan bölgelerde yağlanmalar oluyor. Boyunda, gözkapaklarında sarkmalar meydana geliyor.

Prof. Dr. Akın Yücel, Türkiye’de erkeklerin artan bir şekilde estetik cerrahi operasyonlara başvurduklarını ve Türk erkeklerinin en sık yaptırdıkları ameliyatların başında da, liposuction ve gözkapağı ameliyatları geldiğini belirtti.

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, erkeklerin estetikte kadınlarla başa baş geldikleri ortaya çıktı. Dr. Yücel, henüz Türkiye’de böyle olmamasına karşın özellikle orta yaş erkek estetik hastasında artış gözlemlediğini; bunu erkeklerin artık daha geç yaşta baba olmalarına ve çocuklarına genç görünmek istediklerine bağladığını belirtti.

Prof. Dr. Akın Yücel, erkeklerin özellikle “baba” olduktan sonra yaşlanma ve yaşamlarının daha sade olmalarından dolayı vücutlarının belirli bölgelerinde yağlanmalar olduğunu belirterek, liposuction operasyonlarını önerdi. Prof. Dr. Yücel, “Erkeklere yapılan liposuction kadınlarınkinden biraz farklı. Bir kere erkeklerin yağlanma bölgeleri karın, bel ve göğüslerle sınırlı. Erkek derisinin kendini toparlama yeteneği daha iyi olduğu için kadınlara göre daha fazla yağ almak mümkün. ” açıklamasında bulundu.

Prof. Dr. Yücel erkeklerin Plastik Cerrahlara en sık başvurma nedenlerinden birisinin meme büyümesi olduğunu belirtti. Bu durumun hormonal sebepler, kilo alıp verme, beslenme sorunları ya da hiçbir neden olmaksızın gelişebildiğini söyledi.

Prof. Dr. Yücel yaz aylarının gelmesiyle ile bu sıkıntının daha da gün yüzüne çıktığını belirterek, “Jinekomasti tablosu erkeklerin kendine yakıştıramadığı, kabul edemediği özgüvenlerini sarsan bir sorundur. Genellikle gizlemeye çalıştıkları, rahat spor yapamadıkları, hatta havuza ve denize giremedikleri, güneşlenemedikleri bir görünüm problemidir. Bunun çözümü için de yine liposuction uygulamasını öneriyoruz” dedi.

Orta yaştaki erkek hastaların en sık Plastik Cerrahlara başvurma nedeni ise üst göz kapaklarında oluşan yığılmalar. Bu durum hem okumayı zorlaştırıyor, hem de sürekli yorgun ve uykulu bir görünüme yol açıyor. Prof. Dr. Yücel “Erkek estetik cerrahi ameliyatlarında düşülebilecek en büyük yanlış aşırıya kaçılarak erkeğin kadınsılaştırılması, ameliyatlı bir görünüme yol açılması. Bu nedenle her şey çok sınırlı yapılmalı.

Üst kapaklardan sınırlı miktarda deri çıkartmak, gerekiyorsa kapak düşmelerini düzeltmek, gıdıdan bir miktar yağ almak, gerekiyorsa hafif bir boyun germe yapmak. Her erkek daha genç görünmek ister, ama hiçbir erkek ameliyatlı olduğunun bilinmesini istemez. Bu nedenle yaşlılık belirtileri fazla ilerlemeden, orta yaşlarda küçük girişimler yapılması erkek hastalarda tercihim” açıklamasında bulundu.

15.6.2011 - 8150İlgili Diğer Yazılar
Vücuduna Saplanan 80 Santimlik Demire Rağmen Yaşama Tutundu
Vücuduna Saplanan 80 Santimlik Demire Rağmen Yaşama Tutundu
Gentesti Nedir? Gentest ile Kanserden Korunmak Mümkün
Gentesti Nedir? Gentest ile Kanserden Korunmak Mümkün
Tavsiye İlaçlar Kullanmayın!
Tavsiye İlaçlar Kullanmayın!
Elektronik Cinsel İlişki Sözleşmesi
Elektronik Cinsel İlişki Sözleşmesi
Böbrek Kanseri Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
Böbrek Kanseri Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Sağlık Video Uyku Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]