Hızlı Verilen Kilolardan Sonra Yapılan Estetik Ameliyatlar İyi Planlanmalı"

ESTETİK Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Beyhan, obezite tedavisi konusunda ortaya çıkan yeni ameliyat tekniklerinin hastalar için kısa zamanda yüksek oranlarda kilo vermelerine olanak sağladığına dikkat çekti ve " Kilo verme aşamasından sonraki bu kritik süre aynı...

Hızlı Verilen Kilolardan Sonra Yapılan Estetik Ameliyatlar İyi Planlanmalı
ESTETİK Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Beyhan, obezite tedavisi konusunda ortaya çıkan yeni  ameliyat tekniklerinin hastalar için kısa zamanda yüksek oranlarda kilo vermelerine olanak sağladığına dikkat çekti ve " Kilo verme aşamasından sonraki bu kritik süre aynı zamanda estetik ameliyatların başlangıç tarihi olarak belirlenmeli ve iyi planlanmalı" uyarısında bulundu.

Op. Dr. Gökhan Beyhan, obezite cerrahisinin yaygınlaşması sonucu, vücut deformiteleri, sarkmalar ve estetik olarak kabul edilemeyecek deformitelerin daha sık ortaya çıktığını, bu anlamda Plastik Cerrahi'nin özel bir ilgi alanı olan Post Bariatrik Cerrahi girişimlerinin bu sorunlara çözüm olabildiğini vurguladı.

"POSTBARİATRİK CERRAHİSİNDE PLANLAMA İYİ YAPILMALI"

Beyhan, "Post Bariatrik cerrahisinde hastanın ne zaman ameliyat edileceğine karar verilmesi, en doğru biçimde bilgilendirilmesi ve en uygun yöntemin seçilerek kontrollü bir şekilde hastanın ameliyata hazırlanması gerekir" dedi.

Bariatrik cerrahi sonrası hastalarda ilk 1-2 yıl içerisinde hızlı kilo vermeye bağlı gelişen metabolik denge bozukluklarının da giderilebildiğine dikkat çeken Op. Dr. Beyhan, zayıflama sonrası estetik ameliyatlarının başlanabileceği süreyi değerlendirdi.

Kilo verme aşamasından sonraki bu kritik sürenin, aynı zamanda estetik ameliyatların başlangıç tarihi olarak belirlendiğini belirten Beyhan, erken ameliyat olmak isteyen hastaların çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

"KOMBİNE AMELİYATLAR YAPILABİLİYOR"

Beyhan, özellikle karın, popo, iç bacak, meme, kol ve sırtta gelişen deformitelerin iyi belirlenerek, tüm bu alanlardaki sarkmalara yönelik Postbariatrik cerrahisinin uygulanabileceğini vurguladı. Op. Dr. Beyhan ayrıca operasyon süreci hakkında hastaların detaylı bir şekilde bilgilendirilmeleri gerektiğinin önemine dikkat çekti çekerek şöyle konuştu: "Tek bir operasyonla birden fazla bölgeye müdahale edilebilir.  Bu gibi durumlarda liposuction işleminin uygulanabilir ve tüm deformiteler kombine yapılan operasyonlarla giderilebilir."

Postbariatrik cerrahisinin birçok alana kombine edilerek uygulanabildiğini belirten Op. Dr. Gökhan Beyhan, en önemli noktanın hastanın genel sağlık durumu ve bu operasyonların planlanırken çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

- İstanbul

8.1.2018 1 - 30994

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]