Hollywood Gülüşü

Son yıllarda bu konu çok konuşulur oldu. Daha önceki yıllarda insanlar diş hekimine sadece acil diş tedavileri ve eksik dişlerinin tamamlanması için başvururlardı. Son dönemde biz diş hekimleri estetik uygulamaları için ciddi başvurular almaya başladık. Estetik uygulamaların başında da Hollywood gülüşü isteği çok fazla oluyor.

Hollywood Gülüşü

Ünlülerin dişlerinin düzgünlüğü ve aynı zamanda natural havası genel olarak toplumu etkiliyor. Toplum mühendislerinin çalışmaları ve kapitalist dünya yapısının bir sonucu olarak bu tür istekler sosyo-ekonomik seviye ile doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. Ekonomik seviye yükseldikçe kişinin kendisi daha değerli hale geliyor. Kendisi için bir şeyler yapma isteği çok artıyor. İşte tam da bu dönemde Hollywood smile ya da gülüş estetiği istekleri oluşabiliyor. Eğer gülüşünden memnun değilse mutlaka bir çözüm arıyor. Biz diş hekimleri bu tür sorunların bir kader olmadığını mutlaka kişiye özel bir takım çözümler oluşturabileceğimizi,arayışta olan insanlara sunuyoruz. Bu sayede bizler tecrübeleniyoruz, hastalarımız güzel bir gülüşe kavuşuyor, sektör ise giderek teknolojik olarakgelişiyor.

Hollywood gülüşünün sebeplerini anlattıktan sonra ne olduğundan da kısaca bahsedeyim.

Hollywood gülüşü; kişiye özgün olarak tasarlanmış, kişiye özgü tüm kusurların bertaraf edildiği, çok düzgün ve natural bir yapıda işlenen seramik materyallerinin ağıza uygulanmış halidir. Bu gülüşte dişler, özellikle ön iki diş daha baskındır. Dişler arkaya doğru ilerlerken aralarında bir harmoni vardır. Profilden bakıldığında en uzun diş ön iki diş olup arkaya doğru giderek kısalır. Ön iki dişin uçlarının arasındaki üçgen açı arka dişlere doğru giderken genişler. Her dişlin belli bir karakteri vardır. Dişlerin yüzeylerinde ışığın kırılması için yatay ve düşey çizgiler vardır. Dişlerin kesici kenarlarında ise şeffaf renkli bir yapı ve altında mamelon dediğimizparmaksi çıkıntılar vardır. Bunlar dişlerin daha natural görünmesini sağlarlar.

Bu yöntemde amaç kişinin genel ifadesini bozmadan gülüşünü değiştirmektir. Gülüş esnasında oluşan sorunları da çözmek gerekiyor.Asimetri, eksik diş, çapraşık ve yamuk dişler, dişlerin renklerinin kötü olması vb tüm sorunlar çözülebilir. Bu tedaviden sonra değişikliği üçüncü kişiler fark ederler ama dişlerde mi değişiklik var ya da yüzde başka bir estetik uygulaması mı yapılmış diye şüphe oluşturur.

Sonuç itibariyle çok popüler olan bu yöntem sayesinde güzel ve simetrik bir gülüşe sahip olmak mümkündür. Türkiye'deki tüm diş hekimleri bu konuda diğer hekimlere göre çok daha başarılı işler yapabilirler. Tecrübeleri ve teknik alt yapıları çok daha fazladır. Bu nedenle bu tür uygulamaları yurt dışından Türkiye'ye gelip yaptıran çok sayıda hasta vardır.

Güzel gülüşler dilerim.

4.8.2020 1 - 47049

Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?
Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]