İlkokul öğrencisi Nazlı, 6 yaşındaki Arda'nın hayalini gerçekleştirdi

İlkokul öğrencisi Nazlı engelli bir çocuğa umut oldu 9 yaşındaki Nazlı topladığı mavi kapaklarla 6 yaşındaki Arda'nın hayalini gerçekleştirdi Batman'ın Gercüş ilçesinde 9 yaşındaki Nazlı Oduncu, 2 çuval kapak toplayarak 6 yaşındaki Arda Taş'ı tekerlekli sandalye hayaline kavuşturdu.

İlkokul öğrencisi Nazlı engelli bir çocuğa umut oldu

9 yaşındaki Nazlı topladığı mavi kapaklarla 6 yaşındaki Arda'nın hayalini gerçekleştirdi

BATMAN - Batman'ın Gercüş ilçesinde 9 yaşındaki Nazlı Oduncu, 2 çuval kapak toplayarak 6 yaşındaki Arda Taş'ı tekerlekli sandalye hayaline kavuşturdu.

Gerçüş ilçesinde yaşayan 9 yaşındaki Nazlı Oduncu, ablası ve ablasının arkadaşlarından aldığı fikir ve destekle mavi kapak toplamaya karar verdi. Nazlı Oduncu, topladığı 2 torba mavi kapağı kendilerine ulaşan mavi kapakları satıp ihtiyaç sahiplerine ulaştıran dede-torun platformuna gönderdi. Gönderilen kapakların karşılığında gönderilen tekerlekli sandalye ile 6 yaşındaki Arda Taş, hayaline kavuştu.

"Amacımız birilerine yardım etmek"

Mavi kapak projesi ile birçok insana ulaşan dede-torun mavi kapak projesine kendilerinin de destek olmak istediğini söyleyen dördüncü sınıf öğrencisi Nazlı Oduncu, 9 yaşında olduğunu, projelerinin amacı birilerine yardım etmek olduğunu ifade etti. Oduncu, "Ablamdan ve ablamın arkadaşlarından aldığım fikir sayesinde mavi kapak toplamaya karar verdik. Aylarca süren çalışmamızın sonunda yaklaşık 2 torba dolusu mavi kapak topladık. Bunları babamla birlikte kargo ile dede-toruna gönderdik. Onlarda bize tekerlekli sandalye gönderdi. Bundan dolayı dede-toruna teşekkür ederim" dedi.

Siirt'in Kurtalan ilçesinde ikamet eden Arda Taş'ın ailesi ise çok mutlu olduklarını kaydetti. Aile, "Başta 9 yaşındaki Nazlı Oduncuya, Gülşin oduncuya, Zeynep Oduncu, Sevil Oduncu, Fahriye Okçu ve dede-torun mavi kapak'a teşekkür ederiz" diye konuştu

8.12.2021 - 58358Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]