İngilizce ve Türkçe Alfabe Arasındaki Farklar

İngilizce yüzyıllardır kullanılan bir dildir. Geçmiş ten günümüze baktığımızda ise modern İngilizce anadili farklı olan tüm toplumlarda kullanılan ortak bir dil olarak kabul edilmektedir. Farklı toplumların iletişimi bu dil sayesinde gerçekleştirilmektedir.

İngilizce ve Türkçe Alfabe Arasındaki Farklar
 İngilizce öğrenme konusunda yıllardır geliştirilen pek çok yöntem bulunmaktadır. İngilizce iletişim, bilim, havacılık, ticaret, eğlence, diplomasi ve daha pek çok konu alanında insanlara yardımcı olan uluslararası bir dil olarak da tanımlamak mümkündür. İkinci dünya savaşından sonrasındaki ekonomik ve kültürel değişmenin etkisiyle de İngilizce kullanımı daha fazla artmıştır. Dil öğrenmek isteyen kişilerin yapmaları gereken en kolay ve en hızlı nasıl öğrenebileceklerini bulmaktır. Yaşı ilerlemiş ve İngilizcesini ilerletmek isteyen kişilerin seçtikleri yönetmeler daha farklıdır. Küçük yaş gruplarında başlayan öğrenmeler daha hızlı ve etkili sonuçlar verdiği görülmektedir. Özellikle günümüze baktığımız da dil her zaman işe yarar halde tüm hayatımızı etkileyen faktörler arasında olmuştur. Küçük yaşta alınan eğitim sağlam temeller üzerine oturtulursa yıllar geçse de unutmama imkânı yüksektir. Ama bazı kişiler İngilizce temelini bilselerde geliştirmek için çeşitli alternatifler ararlar. Bu alternatifler arasında özel dersler, dil kursları, yurt dışı dil programları ve online öğretimler mevcuttur. İnsanlar kendilerine en yakın gelen öğrenme sistemini tercih ederler. Özellikle son zamanlarda çok gündem de olan online İngilizce oldukça pratik bir kullanım sağlar.

 

Online İngilizce eğitim almak için kişilerin tek yapması gereken bir bilgisayar ve internete sahip olmalarıdır. Özellikle iş temposu yoğun olup kursa gidemeyen kişiler ya da kurs ortamından hoşlanmayan kişilerin tercih ettiği bir öğrenme şeklidir. Siteler arasında en çok kullanılan konuşarak öğren ditesi sizlere büyük avantajlar sunmaktadır. İngilizce de alfabe oldukça önemlidir. Alfabe ile ilgili bilgi almak için www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-alfabe linkinden yararlanabilirsiniz. Türkçe alfabe ile İngilizce alfabe arasında çeşitli farklar bulunur. Türkçe alfabe 29 harften oluşmaktadır. İngilizce alfabe de ise ç, ğ, ı, ö, ü gibi harfler bulunmamasının yanı sıra x harfi bulunmaktadır. İngilizce kelimelerin yazım biçimleri ve okunuşları arasında mantıklı olan bir olgu yoktur.
 

Belli bir kalıp halinde oluşturulmayan kelimeler farklı anlamlarda kullanılmaktadır. Kelime yazılışları belli bir kurala ya da kalıba bağlı olmamasının yanı sıra birçok dilin karışımından meydana geldiğini söyleyebiliriz. Belli bir imla kuralının olmamasını da bu duruma bağlayabiliriz. İngilizce farklı dil ve kurallarla oluşturulan bir dil olarak kabul edilir. Harflerden bazılarının okunuşlarına örnek verdiğimiz de; İngilizce de E harfi bazen i olarak, bazen ö, bazen ise e olarak okunur. İ harfi ise bazen i bazen ise ay şeklinde okunur. S harfi ise bazı durumlarda ş olarak okunduğu da görülmüştür. U harfinin okunuşuna baktığımız da u, a, yu, ö şeklinde okunduğunu görebiliriz. Y harfinin y, ay, i olarak okunmaktadır. Bunun gibi daha pek çok okuma farklılıkları bulunur. Siteden alacağınız eğitim sayesinde en ince ayrıntısına kadar dili öğrenebilirsiniz.


27.8.2015 - 18639

İlgili Diğer Yazılar
Anemi (Kansızlık) Nedir?
Anemi (Kansızlık) Nedir?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]