İngiltere'de endişe veren koronavirüs raporu! 7.9 milyon İngiliz hastanelik olabilir

Halk Sağlığı İngiltere'nin, Ulusal Sağlık Sistemi yetkililerine sunduğu rapora göre, koronavirüs salgını 2021'e kadar sürüp 7.9 milyon İngiliz'i hastanelik edebilir.

İngiltere'nin koronavirüs salgını ile ilgili hazırladığı rapor ülke basınında büyük yer kapladı. Halk Sağlığı İngiltere kurumu koronavirüs hakkında düzenlediği raporu Ulusal Sağlık Sistemi yetkililerine sundu. Rapora göre; virüsün 2021 yılına kadar sürebileceği ve 7.9 İngiliz'e sirayet edebileceği öne sürüldü.

KORONAVİRÜS RAPORU HAZIRLANDI

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 500'ü aşarken, tüm dünya üzerinde ülkelerin aldığı tedbirler artırıldı. Bu tedbirler kapsamında İngiltere'nin koronavirüs salgını ile ilgili hazırladığı rapor ülke basınında yer aldı.

2021'E KADAR SÜRECEK

İngiliz Guardian gazetesinin ulaştığı raporun oldukça korkutucu rakamlara ev sahipliği yapması dikkat çekti. Rapora göre, salgının etkileri en az 12 ay daha görülecek ve 2021'nin baharına kadar sürecek.

7.9 MİLYON İNGİLİZ'E BULAŞACAK

Aynı raporda, nüfusun yüzde 80'inin bu süreçte enfekte olabileceği ve ülkede yaşayan her 100 kişiden 15'inin bu süreçte hastanede bakıma ihtiyaç duyabileceği bilgisine yer verildi. Öte yandan raporda, 12 aylık süreçte 7.9 milyon insanın enfekte olacağına işaret edildi.

16.3.2020 - 43305

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]