İnsan hayatında ilk 1000 günün önemi için Bebek Konferansı

Hayaller Fabrikası tarafından her yıl Nisan ayında düzenlenmesi planlanan Bebek Konferansı'nın ilki 6 Nisan tarihinde Point Otel İstanbul'da gerçekleştirilecek.

İnsan hayatında ilk 1000 günün önemi için Bebek Konferansı

İnsan yaşamının ilk 1000 gününün önemine dikkat çekmek amacıyla Hayaller Fabrikası tarafından hayata geçirilen Bebek Konferansı, ebevenyler, anne ve bebek sağlığı ile ilgili mesleklerde faaliyet gösteren profesyoneller, sivil toplum kuruluşları, sosyal medya kullanıcıları ve basına yönelik bilgilendirme amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olarak 6 Nisan tarihinde Point Otel İstanbul'da düzenlenecek. Konferansta Dorinsight tarafından Türkiye genelinde annelerle gerçekleştirilen anket çalışmasının sonuçları da açıklanacak.

Her yıl daha fazla sayıda anne ve bebeğe ulaşmayı hedefleyen Bebek Konferansı'nın paylaşım içinde olmak istediği kesimleri ise ebeveynler, meslekleri gereği anne ve bebeklerle ilgilenen profesyoneller, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, etkileşimi yüksek sosyal medya kullanıcıları ve medya mensupları oluşturuyor.

Bebek Konferansı'nın Danışma Kurulunda Kadıköy Şifa Sağlık Grubu İcra Kurulu Başkanı Buket Pilavcı ve Nutricia Medikal Direktörü Yalım Üner yer alıyor. Konferansın Bilimsel Kurul Başkanlığı görevini Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç yürütüyor. Konferansta Buket Pilavcı'nın açılış konuşmasının ardından konuşmacılar arasında bulunan Nutricia Medikal Direktörü Yalım Üner, HİPP Ülke Müdürü Mustafa Karık, Lansinoh Türkiye Pazarlama Müdürü Derya İşçioğlu, Prof. Dr. İlknur Kılıç, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fuat Demirci, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Merve Başkan, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Günay Ermengen, Pedagog Yaprak Veziroğlu ve Hay Sağlık Merkezi'nin kurucusu Dr. Ender Saraç konu ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. Fatih Türkmenoğlu'nun moderatörlüğünde düzenlenecek iki panelin ilkinde "İlk 1000 Günde Anne ve Baba Olmak", ikinci panelde "İş Dünyasında İlk 1000 Gün" konuları ele alınacak. 6 Nisan tarihinde düzenlenecek konferansa yoğun katılım bekleniyor.

Anne ve bebek sağlığına katkı sağlayan markaların sponsorluk desteği verdiği Bebek Konferansı'nın ana sporsorluğunu Nutricia, bilimsel sponsorluğunu Kadıköy Şifa Hastanesi, sponsorluğunu GlaxoSmithKline, Hipp, Danone, Hepsiburada, Lansinoh, Bayer, Yaşam Bankası ve Profilo, iletişim sponsorluğunu Desktech, Haber Atölyesi ve Sodamedya üstleniyor. Bebek Konferansı'nın "Geleceğin Ayak İzleri Ödülleri" kapsamında ise bu alanda başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendiriliyor. Konferans kapsamında Dorinsight tarafından Türkiye genelinde annelerle gerçekleştirilen ilk 1000 günün önemine yönelik anket çalışmasının sonuçları da katılımcılarla paylaşılacak. Konferansta ele alınacak konuları kapsayan ve Prof Dr. İlknur Kılıç tarafından hazırlanan "Bebeğiniz ve Siz" konulu kitap da katılımcılara sunulacak.

Bebek Konferansı'nın Hayaller Fabrikası'nın sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getiren Ajans Başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu, insan hayatının İlk 1000 gününde fayda yaratmayı misyon edinen her markayı, kurumu ve kuruluşu Bebek Konferansı ile buluşturmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Çavuşoğlu, Bebek Konferansı ile ilk 1000 günün önemini daha çok kişiye duyurmayı, bu yönde daha fazla yaşama dokunmak için yola çıktıklarını ve ilk 1000 gün kavramının toplumsal olarak benimsenmesini amaçladıklarını belirtiyor.

22.3.2016 - 20433Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]