Irak'tan Türkiye'ye, Kilolarından Kurtulmak İçin Geldi

Irak'tan Türkiye'ye, kilolarından kurtulmak için geldi 165 kilogram ağırlığındaki Iraklı Omar, kilolarından kurtulmak için geldiği Elazığ'da tüp mide ameliyatı olduELAZIĞ - 165 kilogram ağırlığındaki Iraklı Badal Abdulmunaf Omar, kilolarından kurtulmak için Elazığ'a gelerek tüp mide ameliyatı oldu.

Irak'tan Türkiye'ye, kilolarından kurtulmak için geldi 165 kilogram ağırlığındaki Iraklı Omar, kilolarından kurtulmak için geldiği Elazığ'da tüp mide ameliyatı oldu

ELAZIĞ - 165 kilogram ağırlığındaki Iraklı Badal Abdulmunaf Omar, kilolarından kurtulmak için Elazığ'a gelerek tüp mide ameliyatı oldu. Irak'ın Duhok kentinde yaşayan 165 kilogram ağırlığındaki 43 yaşındaki Badal Abdulmunaf Omar, obezite cerrahi ile kilolarından kurtulmak için Medical Park Elazığ Hastanesi'ne başvurdu. Hastanede Genel Cerrahi Op. Dr. Fadlı Doğan ile görüşen Omar, yapılan tetkiklerin ardından Sleeve Gastrektomi (tüp mide) ameliyatı oldu. "85 kilo benim için ideal" 165 kilogram ağırlığında olduğunu ve bu durumun hayatında sıkıntılara neden olduğunu belirten Iraklı Badal Abdulmunaf Omar," Araştırmalarıma göre Irak'ta da bu ameliyat yapılıyor ama bu kadar iyi yapılmadığını öğrendim. Kilolarım yürümemde, nefes almamda, her konuda bana rahatsızlık veriyor. Tüp mide ameliyatı ile 85 kiloya kadar düşmeyi umut ediyorum" dedi. 85 kilosunun kendisi için ideal olduğunu düşünen Omar, "Ondan buraya ameliyat olmaya geldim. Şuan ki kilolarım sağlığım için çok zararlı. Benim hedefim 85 kilo ama 100 kilonun altında normal bir yaşantım olacağını düşünüyorum. Araştırmalarıma göre bu ameliyattan sonra iştahımın olmayacağıydı.İştahım olmadığı zaman kilo almamda mümkün değil" diye kaydetti. "Kilolarla birlikte, diğer hastalıklarından da kurtulacak" Tüp mide ameliyatını gerçekleştiren Medical Park Elazığ Hastanesi Genel Cerrahı Op. Dr. Fadlı Doğan ise, "165 kilo ve 1.75 santimetre boyunda olan hastamız Irak'tan geldi. Beraberinde tansiyon, şeker hastalığı rahatsızlıkları bulunmaktaydı. Hastamızın ameliyatı gayet başarılı geçti. Ameliyat sonrası ikinci günü.Hastamız yaklaşık 5, 6 ay süre sonunda normal kilosuna dönmüş olacak. Beraberinde de yandaş hastalıklarından kurtulmuş olacak"diyerek bilgi verdi.

22.3.2017 - 26366

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]