İşe Giderken Ruhunuzu Evde Bırakmayın

"Çalışanlar ilgi duydukları hayatlarından kesitleri işe gelirken yanında getirebilmeli. Aksi halde ruhlarını evde bırakıyorlar. Bu da şirket sonuçlarına olumsuz yansıyor."

İşe Giderken Ruhunuzu Evde Bırakmayın

Çalışanların iş stresini azaltmak, motivasyonunu artırmak, kurum içi iletişimi güçlendirmek ve aidiyet duygusunu geliştirmek amacıyla şirketlerin düzenlediği etkinlikler her geçen gün çeşitleniyor.

Türkiye'de yalıtım sektörünün lider firmalarından Ankara merkezli Canpa da bu bilinçle çalışanları için düzenli yoga etkinliği başlattı. Canpa Yönetim Kurulu üyesi Murat Özcan, etkinliğin amacı ile ilgili şunları söyledi:

"İnsanların Pazartesi sabahı işe gelirken zorlanmasının asıl sebebi, evden çıkarken bir parçalarını evde bırakıyor olmaları. Biz herkesin tüm yeteneklerini iş yerine getirmesine alan yaratıyoruz. Kültürümüzün önemli bir parçası olan 'Eğlenceli bir şeyler üret' değerimizi çok önemsiyoruz. Ekibimizi herkes gibi oldukları için değil; maceracı, yaratıcı ve yeni şeyleri denemeye teşvik eden bireyler oldukları için kutluyoruz. "

Özcan, en iyi fikirlerin iş dışında yapılan sosyal etkinliklerde çıktığına işaret ederek, sloganlarını "Birlikte eğlenen ekip, birlikte kalan ekiptir" olarak açıklıyor. Senede bir kez piknik yapmanın yeni nesil çalışanları tatmin etmediğini ifade eden Özcan, ekibin sürekli etkileşim ve paylaşım içinde oluşunun iş verimine olumlu yansımalarının altını çizdi.

-"Topluca bir şeyler yapmak bizim için önemli"…

Canpa Teknik Uygulama Sorumlusu Melike Özcan da "İsteyenlere Yoga" adıyla başlattıkları etkinliğin haftada bir olmak üzere düzenli yapılacağını bildirirken, bunun zorunlu bir etkinlik olmadığını, isteyenlerin katıldığını, bu yüzden de adını "İsteyenlere Yoga" şeklinde belirlediklerini ifade etti.

Çalışan motivasyonu ve kurum aidiyetini güçlendirmek için farklı etkinlikler yaptıklarını bildiren Melike Özcan, şu bilgileri verdi:

"Topluca bir şeyler yapmak bizim için önemli. Çünkü gün içinde iş hayatı gerçekten stresli geçiyor. Bu yüzden bizim için birlikte vakit geçirerek stres atmak gerçekten önemli. Örneğin biz uygulama ekibi olarak bir proje aldığımızda dışarıya kutlamaya çıkarız. Geçen gün yapı fuarına tüm ekip gittik orada iyi vakit geçirdik ve firmayı hep birlikte orada temsil ettik. Canpa Apps uygulamamız için bir tanıtım videosu çektik, emeğimizi ve enerjimizi koyduk bu videomuza ve ortaya bu ruhumuzu yansıtan, çok eğlenceli bir video çıktı. Bizde ekip olarak ciddi keyif aldık. Biz ekipçe, birlikte yılda bir kez tatile gidiyorduk. Ancak son yıllarda senede bir kez bir şeyler yapmak yerine o seneyi yaşarken 'birlikte bunu paylaşalım mı?'yı kurgulamaya çalışıyoruz kendi aramızda. Ama bunların hiç biri zorunlu değil; ne yoga, ne diğerleri… Ayda bir masöz geliyor, isteyen arkadaşlar buraya gelip masaj yaptırıp rahatlayabiliyorlar. Biz üretirken eğlenmeyi seven insanlarız, onu da paylaşmaya çalışıyoruz."

30.4.2015 - 17318

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]