Işık Kaynağı İle Yaz Lekelerinden Kısa Sürede Kurtulun

Yeni geniş band ışık teknolojisinin kısa sürede ameliyatsız ve ışıl ışıl parlayan bir cilt sağladığını belirten Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yasemin Hizarcı; "Bu teknoloji cildin genel problemlerinin tedavisini sağlıyor.

Işık Kaynağı İle Yaz Lekelerinden Kısa Sürede Kurtulun


Koca bir yaz geride kaldı. Denize, güneşe, havuza doyduk, ruhumuzu yeniledik ama cildimizi de kuruttuk, kırıştırdık. Yaz mevsimi güneş lekelerini, kuru ve yıpranmış bir cildi bize miras bırakırken estetik teknolojisi imdadımıza yetişti. Yeni geniş band ışık teknolojisiyle kışa zahmetsiz hazırlanmak mümkün…

Yüz ve boyun gibi vücudun çeşitli noktalarındaki sarkma, leke, ciltteki ton bozuklukları, kılcal damar ve akne problemleri kısa sürede giderilebiliyor" dedi.

Amerika'da 10 yıldır uygulanan Geniş Band Işık Kaynağı (BBL) tedavisinde yeni geliştirilen "Forever Young" teknolojisi yüzdeki sarkmalar ve kırışıklıklar, akne izleri, damar problemlerinde, vücuttaki sarkmalardan ve cilt gevşekliğinden şikâyetçi olan kadınların özellikle ilgisini çekiyor. Kadınlara çok kısa sürede güzellik, parlak bir cilt ve daima gençlik vaat eden bu teknolojide sadece ışığın onarıcı gücü kullanılıyor. Bu sistemin Türkiye'deki uygulayıcılarından biri olan Anestezi ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Yasemin Hizarcı; "Geniş band ışık kaynağı tedavisinin cilt hücrelerindeki 1000'den fazla geni onarıp yenileyerek cildi gençleştirdiği bilimsel olarak ciltten alınan biyopsi sonuçları ile de kanıtlanmıştır"dedi.

Geniş Band Işık Kaynağı tedavisi kişinin cilt tipine, tonuna göre seçilen filtre sistemi ile uygulanıyor. Değişik dalga boylarında elde edilen ışık sayesinde cilde en uygun enerji verilerek güvenli yenilenme süreci en kısa sürede başlamış oluyor. Etkileri Stanford Üniversitesi'nde yapılan araştırmalarla da kanıtlanan Yeni Geniş Band Işık Teknolojisi ile ilgili Dr. Yasemin Hizarcı; "bu yöntem yüz bölgesi ile beraber kol bacak içleri ve karına da uygulanabilen vücut sıkılaştırıcı bir yöntem olarak tanımlandı. Özellikle kol ve bacaktaki sarkmalarda çok etkili oluyor. Gebelik sonrasında da karın sarkmalarından kurtulmak için faydalı bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bu yöntemin en önemli özelliği leke, sarkma, kılcal damar problemleri ile birlikte ciltteki birçok soruna yönelik değişik filtreler kullanarak aynı anda tedavi şansı sunması" dedi.

Geniş Band Işık Kaynağının uygulamasının iki ya da dört haftalık aralıklarla yapıldığını belirten Dr. Hizarcı; "30 ila 40 dk'lık sürelerden oluşan toplam dört seanslık protokolü tamamladıktan sonra cildin yıpranma durumu ve yapısına göre yılda bir defa uygulandığında ömür boyu genç kalmayı sağlamak mümkün oluyor. Cildi 10 yıl kadar genç bir görünüme kavuşturuyor. Her insanda cilt yaşlanması genelde 25-30'lu yaşlarda başlıyor. Cilt hasarı oluşmasıyla birlikte bu yöntem daha ileri yaşlarda da rahatlıkla uygulanabiliyor"dedi.

İşlem sırasında uygulama bölgesinde hafif derecede kızarıklık oluşabildiğini belirten Dr. Hizarcı; "bu kızarıklık ortalama 15 ila 20 dakika arasında geçiyor. Cilt rengine ve uygulanan enerjiye göre cildi etkili bir şekilde soğutabilen başlığı sayesinde ciltte herhangi bir yan etki söz konusu olmuyor. Kişiler işlem sonrasında sosyal hayatına geri dönüyor, hatta öğle arasında bile yaptırılabiliyor"dedi.
Geniş Band Işık Kaynağı işleminin yüz ve vücudun diğer kısımlarında da sıkılaştırıcı etkisinin görüldüğünü belirten Dr. Yasemin Hizarcı; "Ciltteki hücreler ve gen yapısı onarıldığı ve gençleştirildiği için göz etrafında oluşmuş olan çizgileri iyileştirmede de faydası oluyor. Dolayısıyla ciltteki çizgilerin azalması ve hatta silinmesine etkisi olduğu için Botoks'un etkisini de kolaylaştırıyor. Bu çizgilerin derinleşmesini engellediği gibi düzelmesi ve açılmasına da yardımcı oluyor" dedi.
İşlemin sadece kadınlar tarafından değil, erkekler tarafından da ciddi bir talep gördüğünü ifade eden Hizarcı; "erkekler botoks ve dolgu gibi işlemleri çok fazla sevmiyor. Bu yüzden ince çizgilerin açılması, cildin kalıcı olarak yenilenmesi konusunda geniş bant ışık kaynağı tedavisi erkekler tarafından da tercih ediliyor" dedi.
Geniş Band Işık Kaynağı tedavisinin hamilelerde ve cildinde yara ya da aktif enfeksiyonu olan ve ışığa karşı duyarlılığı olan kişiler ile sara hikâyesi olanlarda yapılması uygun görülmüyor. Cildin derin tabakasında çalışıldığı için cilt yüzeyinde herhangi bir hasar oluşmuyor ancak işlem yapıldığı gün sıcak su ile duş alınması, sauna, buhar banyosu gibi aktivitelerden uzak durulması gerekiyor.

30.09.2016 - 23341Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]