Işıltılı ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Altın Kurallar

Dermatoloji Uzmanı Dr. Yelda Bice sağlıklı bir cilt için ipuçlarını anlattı.

Işıltılı ve Sağlıklı Bir Cilt İçin Altın Kurallar

Günümüzde yoğun iş temposu ve stresli yaşam şeklimiz, ruh ve beden sağlığımızı etkilemekte, bunun genel yansımasını da görüntümüzde ve en çok da cildimizde hissetmekteyiz.

Sosyal yaşantıda karşılıklı en çok temas kurduğumuz ve odaklandığımız bölgemizin yüzümüz olduğunu söyleyen Dr. Yelda Bice, günümüz yaşam şartlarının cildin daha kuru, nemsiz, mat, lekeli ve sağlıksız görünmesine sebep olduğunu söylüyor. Hemen hemen her yaş grubunda bu problemlerin görülebildiğine vurgu yapan Bice "Bu noktada hekim olarak, sağlıklı beslenmeden, sağlıklı yaşam alışkanlıklarına kadar geniş bir yelpazeden bahsetmek doğru olacaktır. Kişilerin kendi cilt tiplerini tanıyıp, ne tür ürünler kullanacakları, neleri yapmaları ya da yapmamaları gerektiğini bilmeleri önemlidir. Bu konuda kişilerin dermatoloğuna danışması gerekmektedir" dedi.

"SAĞLIKLI GÖRÜNÜM İÇİN EK UYGULAMALARA İHTİYAÇ DUYULABİLİR"

Kişisel bakım ürünlerini kullanmak kadar, sağlıklı cilt için tedavi ve destek noktasında ek uygulamalara ihtiyaç duyulduğunu anlatan Dermatolog Dr. Yelda Bice, şunları söyledi: "Bu uygulamalar arasında, özellikle cilt bakımlarından, gençlik iksiri, somon DNA, vitamin kokteyllerinden oluşan mezoterapi, uygulamalarına, hızla ve hemen sonuç aldığımız dolgu botoksa, yeni teknojilerle üretilen cilde yoğun ve uzun süreli nem veren tek seanslık hyaluronik asit uygulamalarına kadar geniş yelpazede işlem seçenekleri bulunmaktadır. Bunları gerekliliğe göre fazla zaman ayırmadan kısa sürede sonuç alabileceğimiz küçük dokunuşlar şeklinde uygulayabiliyoruz ve tabi ki bunların hepsi daha sağlıklı, güzel, görünümü sağlayabilmek için yaptığımız uygulamalar."

"DOĞAL YAŞ ALMA SÜRECİMİZİ YAŞAYALIM"

Dr. Yelda Bice, dolgu yani hyaluronik asit uygulamalarında hızlı ve hemen sonuç alındığını belirtti. Bu tür uygulamaların yüz gençleştirme, mimik çizgileri ve yüzdeki düşme sarkmalarda öncelikli seçenek olabildiğini de söyleyen Bice sözlerine şöyle devam etti: "Somon DNA ve mezokokteyller ile de ciltteki yorgunluğu matlığı alarak ve cilt tonlamasını eşitleyerek, ciltteki gergin genç görünümü ortaya çıkarabiliyoruz. Son zamanlarda dinamik dolgular ile mimik kaybına neden olmadan başarılı doğal sonuçlar alabilmekteyiz. Yine tek seanslık nem ağırlıklı yeni teknolojilerle üretilen hyaluronik asit uygulamaları ile de cildimizin yapı taşı olan hyaluronik asiti cilt altı dokuya vererek uzun süreli cilt nemini sağladığımız gibi kollageni de yenileyerek ciltte isteğimiz canlılığı ve yenilenmeyi sağlayabilmekteyiz. Tüm bu işlemlerin amacı, kişinin cilt kalitesini bozmadan, tam tersine iyileşme yönünde artırarak doğal yaş alma sürecini sağlamaktır. Güzel olan nokta ise kişinin mevcut problemi ve beklentisine yönelik kişiye özel tedavi seçeneklerinin sunulabilmesidir. Unutmayalım ki, insanın cilt sağlığı ve genel görünümünün iyi olmasının etkileri tüm yaşantısına yansımaktadır."

25.9.2017 - 29005

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]