İstanbul 1 Kasım'da ''Aile Hekimliğine'' Geçiyor

İstanbul'da 1 Kasım'da başlayacak aile hekimliğinde çalışmak isteyen kamuda görevli olmayan hekimler, 20 Eylül'e kadar başvuruda bulunabilecek.

İstanbul 1 Kasım'da ''Aile Hekimliğine'' Geçiyor

Sağlık Bakanlığı'ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, bu yıl sonuna kadar tüm ülkeye yaygınlaştırılması planlanan aile hekimliği uygulamasına, eylül ayı itibarıyla 62 ilde başlandığı bildirildi. Uygulamaya geçilen illerde yaklaşık 11 bin 653 aile hekiminin, 3 bin 779 aile sağlığı merkezinde, 41 milyon 389 bin vatandaşa hizmet verdiği, bunun da bütün nüfusun yüzde 54'üne tekabül ettiği belirtilen açıklamada, ''Daha önce İzmir, Adana, Bursa ve Ankara gibi büyük illerde uygulamaya geçilen aile hekimliği, yerleştirme işlemleri devam eden İstanbul'da 1 Kasım 2010 tarihinde başlayacaktır'' ifadesine yer verildi.

Aile hekimliğine geçilen illerde yerleştirme işlemleri yapılırken öncelikle kamuda çalışan hekimlerin istihdam edildiği, ihtiyacın bunlardan karşılanamaması durumunda ise kamu dışındaki hekimlerden yerleştirme işlemi yapıldığı belirtilerek, uygulamaya geçilen illerde, 65'i İzmir'de olmak üzere toplam 78 hekimin bu şekilde kamu dışından istihdam edildiği bildirildi.

Aile hekimliğinde görev alan hekimlerin çalışma koşulları ve özlük hakları konusunda çok önemli ve olumlu düzenlemeler yapıldığı ifade edilerek, şu bilgilere yer verildi: ''1 Kasım 2010'da aile hekimliği Uygulamasına geçilecek olan İstanbul'da 3 bin 645 pozisyon için yerleştirme işlemleri devam etmektedir.

İlk yerleştirmeler, temmuz başında kamuda çalışan hekimlerle gerçekleştirilmiştir. Bu yerleştirmede 2 bin 770 hekim sözleşme imzalayarak aile hekimi olmuştur. İkinci aşamada ise, geriye kalan 875 pozisyona kamu dışında çalışan hekimlerin yerleştirme işlemleri ile devam edilecektir. Bu yerleştirme işlemine ülke genelinde kamu personeli olmayan hekimlerin tamamı başvurabilecektir.''

Açıklamada, 27 Ağustos'ta başlayan müracaatların 20 Eylül'de sona ereceği, yerleştirmelerin 25 Eylül'de yapılacağı, başvuru için gerekli evrak ve boş pozisyonlara ait bilgilerin Sağlık Bakanlığının www.saglik.gov.tr ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğünün www.istanbulsaglik.gov.tr adresinden edinilebileceği kaydedildi.

15.9.2010 - 2203

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]