İzmir Hastaneleri

İnsanlar var oldukları sürece hastanelerde var olacaktır. İnsanların günlük yaşamlarında ihtiyaç duydukları birçok sosyal yapı vardır. Hastanelerde o yapılardan birisidir.

İzmir Hastaneleri
Her gün bir sürü kişi hastalanmakta ve hastalığına çözüm bulabilmek için hastaneye başvurmaktadır. Bazı kişiler hastalıkları nedeniyle hastanelerde uzun vakit geçirmek zorunda kalırlar. Bu hastaların üzerinde var olan stresi biraz da olsun azaltabilmesi için hastane ortamını çok iyi olması gerekir. Zaten hastalıktan dolayı moral bozukluğu yaşayan hasta bir de hastanede sıkıntı yaşamamalıdır. Bu nedenle hastaneler kişilerin isteklerini karşılayabilecek konumda olmalı ve hastanede bulunan doktorların hastalarla olan ilişkileri iyi olmalıdır. İzmir hastaneleri bu konuda en önde gelen hastanelerdendir. Hastaların ihtiyaçlarına cevap verici olarak hareket etmekte ve onların bu zor zamanları en iyi şekilde atlatmalarını sağlamaktadır. Özel İzmir hastaneleri  hasta memnuniyetine oldukça önem vermektedir. Çünkü kişilerin psikolojisi üzerinde çevrenin de etkisi vardır. Bu konu göz önünde bulundurularak İzmir hastanesi olarak tasarlanmaktadır.

Hastanelerin mimarisi, hasta odalarında kullanılan renkler, hastanenin temizliği hastaları etkilemektedir. Birçok hasta bu konuya oldukça önem verir. Mesela hasta odalarında kullanılan renklerin hastaları rahatlatıcı özellikte olması gerekir. Renklerin insan psikolojisi üzerinde etkileri bulunmaktadır. Her renk insanlarda farklı duygular uyandırmaktadır. Kimi renkler insanları sakinleştirirken kimi renkler de heyecanlandırır. Bu konu göz önüne alınarak hasta odalarının uygun renklerde boyanması gerekir. Mesela Hasta ameliyata gireceği için zaten heyecanlı hissetmektedir. Üzerinde siz hasta odasını da heyecan verici bir renge boyarsanız bunun sonuçları çok kötü olabilir. Hasta odalarının onarlın psikolojilerini rahatlatacak, sakinleştirecek renklere boyanması gerekir.  İzmir hastaneleri bu konuya dikkat etmektedir. Turuncu renk heyecan verici, mutluluk verici, dinamik, dikkat çekici bir renktir. Kırmızı renk ise hareketlilik veren, mutluluğu simgeleyen bir renktir. Pembe renk neşe ve mutluluk vericidir.

Bu nedenle hasta odalarında pembe renk kullanılmasında bir sakınca yoktur. Ayrıca dinlendirici bir renk olduğundan dolayı da göz yormayacaktır. Pembe kişilerde mutluluk hissi uyandıracak ve hastaların psikolojilerinin daha sağlıklı olmasını sağlayacak bir renktir. Yeşil renkte iç açıcı ve güven veren bir renktir. Bu nedenle hastanelerde kullanılmasında bir sakınca yoktur. İzmir hastaneleri yeşil rengi hastanenin tasarımında kullanabilirler. Hasta odalarının tasarımlarının yanında temiz olması da oldukça önemlidir. Günlük olarak temizlik yapılması hastaların enfeksiyon kapmasını önleyecektir. Hastane odalarının diğer birçok yere göre çok daha temiz olması gerekir. Hastaların mikrop kapması oldukça tehlikelidir.


6.02.2015 - 16684İlgili Diğer Yazılar
Acil Tıp Alanında Bilim İhraç Ediyoruz"
Acil Tıp Alanında Bilim İhraç Ediyoruz"
İlk Yardımda Doğru Bilinen Yanlışlara Dikkat
İlk Yardımda Doğru Bilinen Yanlışlara Dikkat
Başkan Kadir Albayrak İlk Yardım Eğitimine Katıldı
Başkan Kadir Albayrak İlk Yardım Eğitimine Katıldı
Prof. Dr. Çete: "Yılan Isırığını Emmeyin"
Prof. Dr. Çete: "Yılan Isırığını Emmeyin"
Bakan Akdağ, Sağlıkta 2016 Yılını Değerlendirdi
Bakan Akdağ, Sağlıkta 2016 Yılını Değerlendirdi
Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]