İzmir Üniversitesi Hastanesi 'Bebek Dostu'

İzmir Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu ’Bebek Dostu Hastane’ unvanı ile ödüllendirildi.

İzmir Üniversitesi Hastanesi 'Bebek Dostu'
İzmir Üniversitesi Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından anne sütünün özendirilmesi ve annelere emzirme konusunda doğru alışkanlıkların kazandırılması konusunda yaptığı çalışmalar sonucu 'Bebek Dostu Hastane' unvanı ile ödüllendirildi.

İzmir Üniversitesi Hastanesi, 'Joint Comission İnternational (JCI) kalite belgesi ve 'En Kaliteli Hastane' değerlendirmesinde birincilik ödülünün ardından bir unvana daha sahip oldu. Hastane, anne ve bebek sağlığı konusunda yaptığı çalışmalar neticesinde 'Bebek Dostu Hastane' unvanını almaya hak kazandı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), UNICEF ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen program kapsamında hastanenin 12 maddelik bir hizmet politikası hazırladığını ifade eden İzmir Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, "Anne sütü, toplumun ve onu oluşturan bireylerin sağlıklı ve güçlü olarak yaşaması için yeterli ve dengeli beslenmenin en temel koşullardan biridir. Bu temeli oluşturmak için anne sütü ile beslenmenin ve bunu bilimsel temellere dayanan bir standartla sürdürmenin önemini biliyoruz. Emzirme, besin değeri dışında anne ve bebek arası bir bağ oluşturur. Yarattığı güven duygusu ile kişilik gelişimine katkı sağlar. Bu yüzden hastanemizde önemle üzerinde durduğumuz emzirme ve anne sütü ile beslenme çalışmalarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen "Bebek Dostu Hastane' unvanıyla ödüllendirilmiştir" dedi.

Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, şöyle devam etti:

"Sağlık personelimiz 'Emzirme Teknikleri ve Anne Sütünün Önemi' konusunda 15 saat teorik, 3 saat pratik olmak üzere toplam 18 saatlik eğitim aldı. Tıbbi gereksinim olmadıkça yeni doğan bebeğe ilk 6 ay anne sütünden başka bir yiyecek ya da içecek verilmemesi ve uygun ek gıdalar ile emzirmenin 2 yıl ve sonrasında devam etmesi teşvik edilmektedir. İzmir Üniversitesi Hastanesi olarak sağlıklı bir nesil yetiştirmek için tüm gebelere ve annelere anne sütünün önemini anlatıyoruz. Sağlıkta kaliteli hizmetin yanında, bilimsel çalışmalar ve toplumsal sorumluluk konularına ağırlık veriyoruz." - İZMİR

4.04.2016 - 20528Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]