Japonya'daki Asansörlere Karton Klozet Geliyor

Japonya acil durumlarda kullanılması için hastane asansörlerine karton klozetler yerleştirmeyi planlıyor. Acil durumlarda asansörde mahur kalan insanlar bu klozetleri kullanabilecek.

Japonya'daki Asansörlere Karton Klozet Geliyor
Japonya deprem gibi acil durumlarda kullanılması için kamu binalarındaki asansörlere karton klozetler yerleştirmeyi planlıyor. Bu klozetler su geçirmez bir torba veya emici madde bulunan katlanabilir karton klozetler olacak.

ASANSÖRLERDE ONLARCA KİŞİ MAHSUR KALIYOR

Japonya'nın başkenti Tokyo'nun güneyinde meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki deprem sırasında 14 asansörde onlarca kişi mahsur kalmıştı. Bazı kişilerin kurtarılabilmesi bir saatten fazla zaman almıştı. Deprem sırasında asansörlerin çoğu en yakın katta otomatik olarak durmuş ve kapıları açılmıştı. Ancak 14 asansör kat arasında kalmıştı.

YAŞLILAR İÇİN OTURMA YERLERİ DE VAR

Japonya'daki kamu binaları ya da ticari merkezlerde 620 bin civarında asansör bulunuyor. Bunların yüzde 20'si de başkent Tokyo'da. Son zamanlarda binalara yerleştirilen bazı asansörlerde, ülkede sayıları gittikçe artan yaşlı insanlar düşünülerek ufak oturma bölümlerine de yer veriliyor.Klozetlerin bu bölümlere eklenebileceği belirtildi. Japonya hükümeti, önümüzdeki yıllarda başkent Tokyo'yu vurmasına kesin gözüyle bakılan bir sonraki büyük depremde 17 bin kişinin asansörlerde mahsur kalabileceğini tahmin ediyor.

19.06.2015 - 17750Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]