Kariyer Yaşlandırıyor!

Kadın yöneticiler erken yaşlanma riskini daha çok taşıyor.

Kariyer Yaşlandırıyor!

Stres, hareketsizlik, uzun süre bilgisayar ve cep telefon kullanımı, düzensiz beslenme gibi faktörler beyaz yakalılarda erken yaşlanmaya sebep oluyor. Erken yaşlanma belirtileri en çok göz çevresinde, bacaklarda görülüyor ve tüm deri tabakasında kaliteyi düşüyor.

Satış, pazarlama, reklamcılık, bankacılık gibi iletişim odaklı sektörlerde çalışanlar ve yöneticiler; bir yandan daha erken yaşlanma, diğer yandan genç, dinç ve bakımlı olma beklentisi arasında kalıyor.

Çözümü arayışı içindeki yöneticiler çareyi estetik kliniklerinde buluyorlar.

Konuyla ilgili bilgi veren ArtPlast Estetik Cerrahi Kliniği'nden Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; yöneticiler ve iletişim odaklı işlerde çalışanların farklı yıpranma, yaşlanma belirtileri taşıdığını, bu sebeple kendilerine daha özel bir anti-aging programı uygulandığını belirtti.

Op. Dr. Orhan Murat Özdemir; "Yüksek stres altında uzun saatler çalışan, iş ve özel hayatı iç içe geçmiş, sorumluluğu büyük yöneticiler daha düzenli işler yapan yaşıtlarına göre daha çabuk yaşlanıyor. Ancak tezat şekilde sürekli göz önünde oldukları için görünümlerine dikkat etmek ve bakımlı olmak zorundalar' diyor.

Yöneticilerin Karşılaştığı Erken Yaşlanma Belirtileri

Özdemir; uzun saatler çalışmanın, yetersiz dinlenmenin özellikle kadınları olumsuz etkilediğini belirterek karşılaşılan sorunları şöyle sıralıyor;

Uzun ve stresli çalışma saatlerinin getirdiği yıpranma, yüzde özellikle de dudak ve yanak çevresinde sarkmaya yol açar.

Uzun saatlerde masa başı çalışma duruşu ciddi biçimde bozar ve kamburluk, varis, özellikle bel ve göbek çevresinde yağlanma problemi doğurur.

Uykusuzluk, stres uzun süre bilgisayar kullanımı ve okuma göz çevresini erken kırıştırır ve gözaltlarında morluğa hatta gözaltı torbalarının daha erken ortaya çıkmasına ve yorgun görüntüye yol açar.

Yeterince dinlenemeyen, aşırı sigara dumanına maruz kalan cilt matlaşır, esnekliğini kaybeder, gözenekleri genişler ve strese bağlı akne, yağlanma gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar.

Sabah ve öğlenleri düzenli ve sağlıklı beslenemeyen çalışanlar akşam yemeklerine yüklendikleri için kilo problemleri baş gösterir, az yeseler de bir türlü kilo veremezler ve verdikleri kiloyu da hızla geri alırlar.

Özellikle yüksek topluklu ayakkabı giyen iş kadınlarında bacak ve ayak kemiği deformasyonu görülür bilekler ve dizlerde olumsuz görüntüler meydana gelir.Yöneticilere Farklı Bir Anti-Aging Planlaması Yapmak Gerekli


Özellikle Göz Çevresi Kırışıklıkları, Yüzdeki Sarkmalar ve Renk Farklılıklarının Ameliyatsız Çözebilmek Bu Kesimin En Sık Tercih Ettiği İşlem

Günümüzde tıbbın vardığı son noktada zamanı az, işlem yaptığının anlaşılmasını istemeyen, dinlenme ve iyileşme için beklemek istemeyen kesime özel çözümler üretebiliyoruz. Bu çözümler genellikle plastik cerrahinin klasik ameliyatlarını daha efektif hale getirmek ya da cerrahi operasyonları erteletecek ve uygulama sonrası çalışma hayatına hemen dönebileceğiniz işlemler oluyor.

Yöneticilerde özellikle yüzde direkt yaşlanma efekti yaratan sarkmalar daha erken görülüyor. Göz kapağı sarkmalarını ameliyat olmaksızın Thermage ile, dudakların iki yanındaki sarkmaları ve yüzümüzde çöken yanakları Bio Expander türü doğal dolgularla tedavi ediyoruz.

Stres ve uzun süre ekrana bakmaktan kaynaklı gözaltı morluklarını da lazer tedavisi ile kısa sürede hafifletilebiliyoruz.

Yeterince dinlenmeyen ve düzensiz beslenen ciltlere tıbbın bir çözümü maalesef yok ancak IAL Gençlik aşısı hiçbir iz ve belirti taşımadan cildi gençleştirip tazelik verdiği için keskin bir değişiklik istemeyen iş dünyası tarafından çok tercih ediliyor.

Cilt gençleştirmede cerrahi girişim için erken bir yaş kabul edilen özellikle 30-45 yaş grubu için ameliyatsız cilt germe sistemi Thermage'ı kullanıyoruz. Ciltte gevşemeler, sarkmalar görülen kişilerde, elastikiyet kaybını gidermek için kullanılan bu yöntem; alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde, yanaklardaki sarkmaların toparlanmasında, ağız çevresindeki özellikle sigara içiminden kaynaklanan dudak üzerindeki kırışıklıkların tedavisinde, çene ve çene altında, karın, iç uyluk ve kollarda gevşeyip sarkan cilt dokusunun toparlanmasında bozulan yüz ovalinin sıkılaştırılmasında kullanılıyor.

Tek seans olması ve iyileşme süresi gerektirmeyişi dolayısıyla Thermage estetik cerrahi ameliyatları yerine en sık başvurduğumuz yöntem.

Vazer Sponge Compact System dediğimiz; Liposelection uygulamasıyla özel şekillendirici korsenin birlikte kullanıldığı sistemle; ağrısız, işlem ertesi ondülasyon ve kalıcı izler olmaksızın konforlu bir incelme elde edebiliyoruz. Hastalarımız işlerine devam edebildikleri için ve aynı bölgelerde yeniden yağlanma gözlenmeyeceği için memnun kalıyorlar.

Jinekomasti sorunu artık erkek yöneticiler için sorun olmuyor. Bazı erkeklerde görülen göğüs büyümesi sorunu ise bölgesel incelmede kullandığımız Vaser Liposelection yöntemi ile kısa sürede ve kalıcı olarak çözülebiliyor bu sürekli göz önünde olan iş adamlarının sıkça tercih ettiği ve hayat kalitelerini artıran bir yöntem.

45 dakikaya inen göğüs ameliyatları çalışan kadını korkutmuyor. Eskiden göğüs ameliyatları saatler sürer iyileşmesi de yine bir o kadar zahmetli ve masraflı olurdu. Şimdi bu ameliyatların süresi 45 dakikaya kadar düştü.

Operasyon sonrası ise en fazla 4 ile 7 gün arasında omuz hareketlerinden kaçınarak işbaşı yapabiliyorsunuz. İlk silikonlardan bu yana alınan mesafede hem silikonlar çok daha doğal bir görünüme kavuştu hem de ameliyat teknikleri gözle ya da dokunarak silikonlu göğsü ayırt etmeyi neredeyse imkânsız hale getirdi. Göğüs ameliyatlarını artık iş kadınlarının da çekinmeden yaptırdığını özellikle orta ve üst yaşlarda göğüsün boyutundan bir şikayet olmasa dahi dikleştirme operasyonlarının talep gördüğünü söylemek isterim.

 

8.10.2012 - 11457İlgili Diğer Yazılar
Mide botoksu ile 6 ayda kiloların yüzde 20
Mide botoksu ile 6 ayda kiloların yüzde 20'sinden kurtulmak mümkün
Erkekler Botoks mu yaptırır, BROTOKS mu?
Erkekler Botoks mu yaptırır, BROTOKS mu?
TPRECD 41. Ulusal Kurultayı sona erdi
TPRECD 41. Ulusal Kurultayı sona erdi
'Estetiğe sosyal medyadan değil kendi ihtiyaçlarınıza göre karar verin'
80 yaşındaki bir insanın estetik 40 göstermek mümkün.
80 yaşındaki bir insanın estetik 40 göstermek mümkün.
Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]