Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu Belediyesi Sokak Hayvanları İçin İşbirliği Protokolü İmzaladı

Kastamonu Üniversitesi ile Kastamonu Belediyesi arasında sokak hayvanlarının tedavisi, rehabilitasyonu ve öğrencilerin uygulamalı dersleri hususunda protokol imzalandı. Protokol kapsamında, üniversite öğrencileri belediyenin hayvan bakımevinde uygulamalı derslere katılabilecek ve üniversite klinikleri de sokak hayvanlarının tedavisine destek sağlayacak.

Kastamonu Üniversitesi ve Kastamonu Belediyesi Sokak Hayvanları İçin İşbirliği Protokolü İmzaladı

Kastamonu Üniversitesi ile Kastamonu Belediyesi arasında sokak hayvanlarının tedavisi, rehabilitasyonu ve öğrencilerin uygulamalı dersleri hususunda protokol imzaladı.

Kastamonu Belediyesi ile Kastamonu Üniversitesi arasında imzalanan yeni protokolle Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Kastamonu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü arasında sıkı bir işbirliği olacak. Yapılan protokole göre iki kurum, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi ve rehabilitasyonun sağlanmasında kurumsal bir işbirliği içerisinde çalışmalarını yürütecek. Protokol çerçevesinde sağlanan önemli bir işbirliği de öğrencilerin uygulamalı dersleri konusunda oldu. Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencileri, en az bir öğretim üyesi gözetiminde Kastamonu Belediyesi'ne ait geçici hayvan bakımevinde yapılan uygulamalara katılabilecek.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde yeni ve modern bir şekilde oluşturulan hayvan hastanesi Kastamonu Belediyesi'nin sokak hayvanları noktasında yaptığı çalışmalara önemli ölçüde de destek sağlanacak. Kastamonu Belediyesi'ne ait kliniklerde gerçekleştirilen tedavilerin yanı sıra, üniversite kliniklerinin de bu anlaşma çerçevesinde vereceği destekle sokak hayvanlarının tedavisinde önemli bir yol kat edilecek. İki kurum arasında sağlanan bu işbirliği hem sokak hayvanları için yürütülen çalışmalar noktasında hem de üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde kıymetli bir çalışma olarak gün yüzüne çıkıyor.

Kastamonu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bünyesinde oluşturulan modern ve teknolojik yeni hayvan hastanesi şehir için de önemli bir kazanım olarak varlığını sürdürecek. Hayvan kabulüne başlayan Veteriner Fakültesinin yeni hayvan hastanesi hem çiftlik hayvanları olarak nitelendirilen büyükbaş hayvanların hem de pet hayvanlarının tedavilerini gerçekleştirecek. - KASTAMONU

31.7.2023 - 71497Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?
Topuk Dikeni Nasıl Oluşur?

 

[Hata Bildir]