Kayseri'de El Arabasıyla Hasta Taşındığı İddiası

Kayseri Valiliğince, el arabasıyla hasta taşındığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kayseri'de El Arabasıyla Hasta Taşındığı İddiası
Kayseri Valiliğince, el arabasıyla hasta taşındığı iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, basında yer alan iddialar üzerine Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Ali Karcıoğlu, Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Bünyan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Nuri Çakır'dan oluşan ekibin, hastayı evinde ziyaret ettiği belirtildi.

Haberde yansıtıldığı gibi hastanın el arabasıyla 4 kilometre taşınmasının mümkün olmadığının tespit edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu durumun gerçeği yansıtmadığı mahalle muhtarı ve komşuları tarafından da dile getirilmiştir. Haberin kurgu olduğu ve bazı odaklar tarafından kasıtlı olarak hazırlandığı görüşüne varılmıştır. Hasta, yapılan görüşmede ihtiyaçlarının ve sıkıntılarının belediye ve hastane tarafından zamanında giderildiğini, herhangi bir taleplerinin bulunmadığını belirtmiştir. Halihazırda 18 Eylül Pazartesi günü için Evde Sağlık Birimi tarafından tedavi planlaması yapılan hastanın bugün itibariyle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesine yatışı gerçekleştirilmiş, tedavisine başlanmıştır."

Kayseri Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada da Kaymakam Ömer Şahin, Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve muhtar Ahmet Turan'ın, aileyi ziyaretleri sırasında yaptıkları açıklamalara yer verildi.

Şahin, söz konusu haberde hastanın evinden 4 kilometre uzaklıktaki ilçe merkezine el arabasıyla götürüldüğünün aktarıldığını kaydederek, "Muhtar, iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Bunu düzeltmek lazım. Şikayet vatandaşın en doğal hakkı. Her kurumdan şikayet olabilir ama önemli olan doğru mu, değil mi?" ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da aileye sürekli yardım ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Kaymakamlığımız da vakıf eliyle engelli aylığını uzun zamandır verdiği ve bizim de belediye olarak değişik zamanlarda iaşe yardımı gibi birtakım yardımlarda bulunduğumuz hepinizin bilgisi dahilindedir. Bu tür provokasyonların kamuoyunu meşgul etme amaçlı, belli kurum ve kuruluşlardan belki intikam alma yoluna gidildiği izlenimi net olarak vücut buldu. Çünkü hastamız ve hasta sahibimiz, komşu ve muhtarımız sağlık hizmetlerini yerinde ve zamanında aldığını beyan ettiler. Üzülerek söylüyorum ki Türkiye çok ciddi gündemlerle boğuşurken, Türkiye'nin 'Dünya 5'ten büyüktür' dediği bugünlerde bu tür suni gündem maddelerinin oluşturulması bizleri ziyadesiyle üzüyor. İnşallah devletimiz dün olduğu gibi hastamızı sarıp, sarmalamaya devam edecektir."

Muhtarı Ahmet Turan da Bircan Cesaret'in el arabasıyla taşındığına şahit olmadıklarını aktararak, "Sağlık hizmetinde hiçbir sıkıntı yok. Çok güzel hizmet veriyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Bazı basın organlarında, Bünyan ilçesinde yaşayan Mehmet Cesaret'in, rahatsızlanan eşi Bircan Cesaret'i hastaneye götürmek için el arabası kullandığı ileri sürülmüştü.

20.09.2017 - 28958

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
38 Yıl Evvel Bir Bebeğin Hayatını Kurtaran Hemşire Facebook Fotoğrafını Görünce Şoke Oldu
38 Yıl Evvel Bir Bebeğin Hayatını Kurtaran Hemşire Facebook Fotoğrafını Görünce Şoke Oldu

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]