Kayseri Tabip Odası: Ttb Merkez Konseyi Bizi Temsil Etmiyor

KAYSERİ Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nin (TTB) Suriye'nin Afrin bölgesindeki terörist gruplara yönelik operasyonu ile ilgili yaptığı açıklamayı, skandal olarak niteleyerek sert dille kınadı.

Kayseri Tabip Odası: Ttb Merkez Konseyi Bizi Temsil Etmiyor
KAYSERİ  Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'nin (TTB) Suriye'nin Afrin bölgesindeki terörist gruplara yönelik operasyonu ile ilgili yaptığı  açıklamayı, skandal olarak niteleyerek sert dille kınadı.

Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Hüseyin Per, TTB'nin her zamanki gibi kendilerini şaşırtmadığını söyledi. Per, Diyarbakır'da PKK tarafından şehit edilen Dr. Abdullah Biroğlu'nun ölümü ile ilgili PKK'yı kınayamayan TTB'nin devlet ve milletin milli çıkarları için Afrin'e yapılan 'Zeytin Dalı Harekatı'na karşı bildiri yayımladığını söyledi. Per, şöyle dedi:

"PKK'nın hiçbir eylemini terör olarak nitelendirmeyen, sürekli çatışma gibi yuvarlak cümleler kuran TTB Merkez Konseyi gerçek yüzünü bu açıklamayla bir kez daha gösterdi. TTB Merkez Konseyi bizi temsil etmemektedir. Ülkemizin birlik ve baraberlik içinde olması gereken şu günlerde, bir çok ülkeden de destek açıklamaları gelirken Türkiye'de doktorların çatı örgütü olarak kabul edilen TTB'nin açıklamasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bu bildiriyi asla kabul etmiyor ve yayınlayanları kınıyoruz. Zira, bu operasyon milletimizin bekası için son derece önemlidir."

Türkiye'nin yanı başında kurulmak istenen terör ordusuna ve terör devletine gereken yanıtın Afrin harekatı ile verildiğinini anlatan Başkan Per, şöyle dedi:

"Kayseri Tabip Odası olarak, Türk Milleti'nin menfaatine olan her olayın en büyük destekçisi olduk ve olmaya devam edeceğiz. Zeytin Dalı Harekatı da devlet ve milletimizin bekası için son derece önemlidir. İnşallah ordumuz muzaffer olacak ve teröristleri yok edecektir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." - Kayseri

25.1.2018 - 31346Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Pediatrik ve Menapozda Akupunktur
Pediatrik ve Menapozda Akupunktur
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]