Kemik Kanserini Yenen Beyza Şimdi de Kütüphane Kurmak İstiyor

Kemik kanserini yenen Beyza şimdi de kütüphane kurmak istiyor Okulunda kütüphane kurmak için kolları sıvayan Beyza destek bekliyorADIYAMAN - Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Kemik kanseri hastalığını yenen 14 yaşındaki Beyza Göknur Gültekin, en büyük hayali olan okuluna kütüphane kurmak için...

Kemik kanserini yenen Beyza şimdi de kütüphane kurmak istiyor

Okulunda kütüphane kurmak için kolları sıvayan Beyza destek bekliyor

ADIYAMAN - Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde Kemik kanseri hastalığını yenen 14 yaşındaki Beyza Göknur Gültekin, en büyük hayali olan okuluna kütüphane kurmak için kolları sıvadı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesindeki 14 yaşındaki Beyza Göknur Gültekin, hayalindeki kütüphaneyi eğitim aldığı okulda kurmak için destek bekliyor. Bir yıl boyunca kanser hastalığına karşı verdiği mücadeleyi kazanan Beyza Göknur Gültekin, hasta yatağında kendisine destek için başlatılan kitap toplama kampanyası kapsamında topladığı kitaplarla okuluna 'Küçük savaşçı' adlı kütüphane kurmak istiyor. Bir yıla yakın kemoterapi gören Gültekin, zorluklar yaşadığı dönemin sonunda 14 saatlik ameliyata alındı. Başarılı geçen ameliyat sonrasında sağlığına kavuşan Gültekin hasta yatağından kalkar kalkmaz hayalini gerçekleştirmek için yola koyuldu. Hastalığı süresince kitap okuyamadığını belirten Gültekin, Türkiye'nin her köşesinden kendisine sosyal medyadan takip ederek destek verenlere teşekkür etti. Gültekin, "Hasta olduğumuz zaman kitap okuyamıyordum. En çok kitap okumayı sevdiğim için kendimi toparlar toparlamaz 4 kitap bitirdim. O kitapları bitirirken de internet üzerinden sosyal medya aracılığıyla bir ağabeyimiz benim kitap okumayı sevdiğimi görmüş. Sonra benim için bir kitap kampanyası başlatmış. Bana sürpriz olacaktı ama bazı insanlar 'hangi tür kitap istiyorsun' diye mesaj atınca öğrenmiş oldum. Sonra kitaplar gelmeye başladı. 200'e yakın kitap toplandı. Sonra bir ablamız 'hiç kütüphane açmayı düşündün mü?' diye sordu. O sıralarda ben de öyle bir şey düşünüyordum. Hayal ettim ve bunu Adıyaman'da yapmak istedim. Milli Eğitim Müdürümüz ile görüştüm. Şu an eğitim gördüğüm Gölbaşı Anadolu Lisesinde kütüphane açacağım. Cumhurbaşkanımızdan, Bakanlarımızdan ve ilimizin yetkililerinden kütüphane için maddi yardım bekliyorum" dedi. Gültekin'in sosyal medyadaki kullanıcı adı olan 'Küçük savaşçı' adını vereceği kütüphane aynı zamanda azmin ve başarının da simgesi olacak. Beyza'nın babası Yaşar Gültekin ve annesi Medine Gültekin ise kızlarının hastalık ve tedavi sürecini anlatırken gözyaşlarını tutamadılar.

Baba Yaşar Gültekin "Zamanla saçları dökülmeye başlayınca ona moral vermek ve yanında olduğumuzu hissettirmek istedim. Dökülen saçlarının yerine daha iyisinin geleceğini, benim saçlarımın da döküleceğini söyledim. Bir sabah saçlarımı kazıtarak yanına gittiğimde kızım gülümsedi. 'Benim de saçlarım seninle aynı, zamanla büyüyecek çok şükür kızım sağlığına kavuştu ve okumayı çok sevdiği için kütüphane kuruyor. Biz her zaman kızımızın yanındayız" dedi. Annesi Medine Gültekin ise, kızlarının sağlığı ve huzuru için eşi ile her türlü fedakarlığa katlanabileceklerini vurguladı. Anadolu Lisesi Müdürü Veysel Bilen ise "Beyza kızımız hayalini gerçekleştirmek için bize başvurdu. Bizde ilçe milli eğitim müdürümüz ile görüşerek kızımızın bu hayalini gerçekleştirmek için kollarımızı sıvadık. Kütüphaneyi kurduk şu aşamada gelen kitaplarımızı tasnif edip raflara koyacağız. Bu kütüphaneyi kurmak için çok masraf ettik masraflarımızın bir kısmını karşıladık yetkililerden ve hayırseverlerden destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

9.09.2017 - 28808Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Ayurveda
Ayurveda' ya Göre Spor Hangi Saatlerde Yapılmalıdır?
Sağlık Video Fazla Kilolu Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Fazla Kilolu Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
Sağlık Video Kolesterol Nedir?
Kolesterol Nedir?
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?

 

[Hata Bildir]