Kiloları Nedeniyle Pikolojisi Bozulan Lise Öğrencisi 28 Kilo Verdi

94 kilo olan 17 yaşındaki lise öğrencisi Hüseyin Taşkıran, piskolojisi bozulunca diyetisyen gözetiminde başladığı diyetle bir yılda 28 kilo verdi.

Kiloları Nedeniyle Pikolojisi Bozulan Lise Öğrencisi 28 Kilo Verdi

Manisa'da 94'e ulaşan kilosu yüzünden uygun kıyafet bulamaz hale geldiği için psikolojisi bozulan lise öğrencisi 17 yaşındaki Hüseyin Taşkıran, azmetti, bir yılda 28 kilo verip bambaşka bir görünüme kavuştu.

HIRS YAPTI ZAYIFLADI

Saruhanlı Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Hüseyin Taşkıran, aşırı kilosu yüzünden uygun kıyafet bulamaz hale gelince, psikolojisi bozuldu. Hırs yapan Taşkıran, zayıflamak için bir yıl önce Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevgi Gökçen Erkün'e başvurdu. Hazırlanan yiyecek programını başta koşu olmak üzere sporla destekleyen Taşkıran, bir yıl içinde 94 kilodan 66 kiloya düştü. Mutluluğu yüzüne yansıyan Taşkıran, kendisini iyi hissettiğini ancak tekrar kilo almaktan korktuğunu söyledi.

DİYETİSYENE BAŞVURDU

Bir yıldır az yemek yerine doğru beslenmeğe dikkat ettiğini belirten Hüseyin Taşkıran, "Bende giyecek eşya bulamamak gibi bir sorun vardı. Çevremdeki arkadaş ortamında kendimi kötü hissetmeye başladım. O yüzden doktora gitmeye karar verdim. Sevgi hanımla birlikte çalışmaya başladık. Bir sene boyunca az yemek değil de, doğru besinlerle beslenmeye dikkat ettim. Şimdi daha iyiyim."BENİ TANIYAMIYORLAR"

İlk zamanlarda her besini yediğim için zayıflamakta zorlandım. Yaptığım düzenli diyetle 94 kilodan şuan 66 kiloya düştüm. Her gün beraber olduğum insanlar kilo verdiğimi fark etti ama uzun zamandan beri görmeyenler şimdi beni tanıyamıyor. Şuan çok mutluyum. İstediğim kıyafetleri giyebiliyorum. Kendimi rahat ve hafif hissediyorum. Spor da yapıyorum. Çok iyiyim" dedi.

TÜM BESİNLERİ YEDİ

Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevgi Gökçen Erkün, "Bir sene içerisinde 28 kilo verdi. Şu an 17 yaşında. Boyu da bu sürede 6 santimetre uzadı. Bu zamanda diyet yapılmaz, gelişim engellenir diye bir düşünce var. Kesinlikle öyle bir şey yok. Zaten benim uyguladığım program içinde az az, sık sık bütün besinleri kullanarak yol aldık.

"HERKES BU GÜZEL ADIMI ATABİLİR"

Bu süre içerisinde aç kalmadı. Tam gün okula gidiyordu. Öğle araları için uygun besin bulmak gerekiyordu. Diyet yapmak, sağlıklı beslenmek, kilo vermek bütün gün yanınızda yiyecekle dolaşmak değil. Dışarıda yiyebileceğin şeyleri hayatınıza nasıl adapte etmek demektir. Herkes yaş ve cinsiyet ne olursa olsun bu yolda güzel adım atabilir. Bunun en güzel örneği Hüseyin'de gördük" dedi.

10.2.2016 - 19940

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]