Kırışıklık Tedavisinde Japon Yöntemi

Cerrahi mi doğal mı, lazer mi bitkisel mi?

Kırışıklık Tedavisinde Japon Yöntemi

Ciltteki kırışıklıkları gidermek için hangi yöntemler uygulanmalı? Aslında yüzünüzü bir araç olarak kullanarak, sağlıklı bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Japonya'da özellikle aktörler ve aktristler arasında yaygın olarak kullanılan Japenese Cosmo Lifting (Yüz Germe) yöntemiyle kırışıklık tedavisi Türkiye'de de uygulanmaya başlandı.

İspanya'da özel eğitim alan Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa tarafından gerçekleştirilen neştersiz, iğnesiz ve ağrısız tedavi, Ankara'da siyasiler İstanbul'da ise işadamı ve işkadınları arasında yoğun ilgi görüyor.

Dr. Fizyoterapist Gamze Şenbursa, estetik tıbbına kazandırılan bu yeni yöntemle, kırışıklık tedavisinde kullanılan diğer tekniklerin aksine, kırışıklığa neden olan dışarıdan ve içeriden gelen tehditlerin ortadan kaldırılmasını sağlıyor.

Kırışıklığın fiziksel ya da psikolojik nedenlerle ortaya çıktığını belirten Şenbursa, yöntemin uygulamasıyla ilgili şu bilgileri verdi:

"Kırışıklık tedavisinde asıl önemli olan kırışıklığın sebeplerini ortadan kaldırırken aynı zamanda sağlıklı bir vücudu yapılandırmaktır. Cilt problemlerini ve kırışıklıkları düzeltmek için yüz üzerine uyguladığımız metod, cildin gelişmesini ve aynı zamanda vücudun, iç organlarının mükemmel dengeyi yakalamasını sağlıyor.

Çünkü, ciltteki ve vücuttaki problemler altı farklı meridyen sistemi üzerindedir. Her birinin ait olduğu beyin lobu, organ yerleşimi ve cilt belirtileri farklıdır. Örneğin yağlı fakat aknesiz cilt veya selülit mide meridyenine, kuru kağıt gibi ince ve kas tonusu az cilt karaciğer meridyenine, kırmızı noktalar hormonal sistem, kılcal damarların çatlaması kalp meridyenine ait problemleri işaret eder. Çeneyi sıkmak ve dişleri gıcırdatmak çene eklemi gerilimi arttırır. Bu aynı zamanda baş ağrısı, boyun ağrısı ve üst sırt ağrısına neden olur. Bu meridyendeki problemler kasılmış omuzlar, boyun ağrısı ve bir omuzun diğerinden yüksek olmasıdır. Bu rahatsızlık, yüzde alın kısmında çizgiler, T bölgesinin yağlı olması, siyah noktalar, açık gözenekler şeklinde sinyaller verir.

Japenese Cosmo Lifting yönteminde, üst deriyi tedavi ederken meridyenler ve sinire derin uyarı vererek, merkezi sinir sistemi ve meridyenlerle ilgili bölgeleri aktive ederek yüz ve bütün vücutta denge sağlanması başarılır. Bu yöntem kan akışını arttırır, toksinleri uzaklaştırır, dokuların oksijenlenmesini arttırır, kollojen ve elastin üretimini uyarır, ciltteki kabarıklık ve şişlikleri azaltır, çizgileri düzeltir ve cildi parlatır. Yüzünüzü bir araç olarak kullanarak, sağlıklı bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. "

Takip eden tedavilerde kırışıklığın ve gevşemenin azaldığını, cilt dokusunun geliştiğini kısa sürede gözlemleyebileceğimizi söyleyen Şenbursa, "Uygulama, doğru noktalara isabetli dokunuşlar yapılabilirse, kötü anılarınızı bile unutmamıza yardımcı olur. Yüzdeki kas gerilimini rahatlatır, leke ve aknelerin azalmasına yardım eder " diyor.

Anne karnında ilk oluşmaya başlayan yapının cilt hücresi olduğunu, ceninde 18 gün boyunca sadece deri hücresi üretildiğini anlatan Şenbursa, vücudumuzun dış tehditlere en fazla maruz kalan en büyük organının korunması için dava fazla özen göstermemiz gerektiğini vurguluyor.

1. Japenese Cosmo Lifting uygulaması yapılırken tamamen saf ve cilt için yararlı ürünler; kuşburnu çiçeğinden hazırlanan özel yağlar, maskeler ve temizlik meteryalleri kullanılıyor. Uzun dönemde sağlıklı sonuçlar almak için bir seanstan fazlasına ihtiyaç vardır.2.
Dr. Fzt Gamze Şenbursa, Türkiye'ye getirdiği Japenese Cosmo Lifting (Yüz Germe) yöntemiyle kırışıklık tedavisini kurucusu olduğu Animarapha Refleksoloji ve Manuel Terapi Merkezi'nde yapıyor.

3. Yüzünüzü bir araç olarak kullanarak vücudunuzu kolay ve etkin bir şekilde uyarabilirsiniz. Kosmo yüz terapi ile vücudunuzu dengelerken aynı zamanda kas sistemini de uyarıp, yüz ve vücutta daha fazla güç ve esneklik yaratabilirsiniz. Böylece, sağlıklı bir vücuda ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Haberimizle ilgili görseller ektedir. Görsellerle ilgili telif hakları sorunu yoktur. Animarapha ve Şenbursa haberlerinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

15.11.2012 - 11643İlgili Diğer Yazılar
Güzellik merkezlerinde
Güzellik merkezlerinde 'hijyen' alarmı
Yazın cildinizi korumanın püf noktaları
Yazın cildinizi korumanın püf noktaları
Cilt tipine uygun güneş kremi uyarısı
Cilt tipine uygun güneş kremi uyarısı
Cilde Göre Güneş Kremi Tercih Edilmeli
Cilde Göre Güneş Kremi Tercih Edilmeli
Mucize Formül, Çikolata Maskesi
Mucize Formül, Çikolata Maskesi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]