Kompozit Burun Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kompozit burun estetiği ile ilgili bilinmesi gerekenleri sizin için anlattı.

Kompozit Burun Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler
Kompozit burun estetiği burundaki kemik, kıkırdak ve yumuşak doku estetiği ile ilgili sorunların bir arada çözülmesini sağlayan bir tekniktir. Burun estetiğinde bazı durumlarda kemik ve kıkırdak dokunun yanı sıra yumuşak doku eksikliğinin de giderilmesi gerekebiliyor.

Bu durumda yağ enjeksiyonu ya da hyalüronik asit dolgusu da tercihe göre yapılması gerekebiliyor. Yine bazı durumlarda çene dolgusu ya da çenenin küçülmesine yardımcı olan masetter botoksu burun estetiğini tamamlayıcı bir rol üstlenebiliyor.

KOMPOZİT BURUN ESTETİĞİNDE 3D BURUN TASARIM DESTEĞİ ÖNEMLİ

Estetik cerrahide yüz uyumunda nelerin gerekli olduğunu öğrenmek için 3D tasarım cihazları ve hologram ya da 3D mask görüntüleme tekniklerinden faydalanılabilir. Bu sayede hasta operasyondan önce yeni burun şeklini ve burun estetiği sonrasında daha etkili sonuçlar elde edilmesi için nelere ihtiyacı olduğunu kendi simülasyon görüntüsü üzerinden görebilir. Böylece cerrahı ile birlikte tasarım sürecine de dahil olabilir.

KOMPOZİT BURUN ESTETİĞİ UYGULAMASI

Kompozit burun estetiği iki şekilde birleştirilebiliyor. Birincisi burun estetiğinde yumuşak doku eksikliği olması durumunda vücudun başka yerinden alınan yağ hücresi buruna enjekte edilebilir. Bunun dışında hyalüronik asit gibi dolgu malzemesi de ilave edilebilir. Kompozit burun estetiğinde hem burun estetiği operasyonu hem de dolgu enjeksiyonu teknikleri kullanılabilir.

BURUN ESTETİĞİNDE ÇENE ŞEKLİNİN OYNADIĞI ROL

Ayrıca burun estetiğinizi desteklemek ve yüzde daha fazla uyum yakalamak için çene estetiği de yapılması düşünülebilir. Bazı durumlarda burun estetiğini ve yüz uyumunu desteklemeye ve operasyondan iyi sonuçlar elde edilmesine yardımcı olabilir. Örneğin küçük bir çene, burnun olduğundan daha büyük görünmesini sağlayabilir. Ayrıca çene ve boyun arasındaki açıyı belirsiz gösterebilir. Bu durumda burun estetiği ile çene dolgusu estetiği bir arada yapılarak operasyonun desteklenmesine, profile denge katılmasına ve yüz uyumunun artmasına yardımcı olan başarılı bir operasyon geçirilebilir.

KOMPOZİT BURUN ESTETİĞİ SEÇENEKLERİ

Yağ enjeksiyonu tekniği: Burundaki yumuşak doku eksikliği için liposuction tekniği ile vücudun başka kısmından alınan yağ buruna enjekte edilebilir. Bunun için mikro ve nano yağ transferi teknikleri kullanılabilir.

Dolgu enjeksiyonu tekniği: Burundaki yumuşak doku eksikliği için yağ enjeksiyonunda daha pratik bir işlem olan dolgu enjeksiyonu tekniği de kullanılabilir. Bunun için dolgu malzemesi olarak hyalüronik asit bazlı malzemeler kullanılır.

Enjektabl çene estetikleri: Çene şeklinin düzeltilmesinde ihtiyaca göre dolgu ya da botoks enjeksiyon tekniklerinin kullanıldığının prosedürlerdir. Bu teknikler ile küçük çeneye hacim kazandırılabilir ya da olması gereken pozisyonun gerisinde duran çene ön plana çekilebilir. Bunun için hyalüronik asit dolgu malzemesi ya da kişinin kendi yağ hücrelerinin kullanıldığı mikro enjeksiyon tekniği kullanılabilir.

Ameliyatsız çene estetiğinde sadece çene büyütme yapılmaz, aşırı geniş ve ileride duran çene de massetter botoksu uygulamasıyla küçültülerek geri çekilebilir. Oval ve küçük bir çeneye sahip olması sağlanabilir.

Kişinin tercihine ve ihtiyacına göre ameliyatsız olarak çene enjeksiyonu uygulanabilir. Dolgu enjeksiyonlarının süresi kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterse de 2 yıla kadar etkisini gösterebilir. Massetter botoksu ise ortalama bir yıl içinde tekrarlanması gerekebilir.

Eğer siz de yüzünüze daha ideal burun şekli ve görünüm kazandırmak için kompozit burun estetiğinde faydalanmak istiyorsanız, alanında uzman bir estetik cerrahtan destek alabilirsiniz.

6.11.2018 - 36323

İlgili Diğer Yazılar
Plastik cerrahlar Gaziantep
Plastik cerrahlar Gaziantep'te bir araya geldi
"Yüz gençleştirme kişiye özgü olmalı"
"Yüz gençleştirme kişiye özgü olmalı"
Kepçe kulak sorunu okul hayatını olumsuz etkiliyor
Kepçe kulak sorunu okul hayatını olumsuz etkiliyor
Burun estetiğinde merdiven altı merkezlerden kaçının
Burun estetiğinde merdiven altı merkezlerden kaçının
Ameliyatsız yanak inceltme mümkün!
Ameliyatsız yanak inceltme mümkün!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]