Küçük Göğüslü Kadınlar Mutsuz

Küçük göğüslü kadınlarda özgüven etkileniyor.

Küçük Göğüslü Kadınlar Mutsuz

"Bir kadın için yeterince büyük ve diri göğüsler hem kişide özgüveni artırıp hem de kıyafet seçiminde büyük özgürlük oluşturuyor " diyen Op. Dr. Ayşegül Sivri, konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: "Ancak kadınların çoğu ideal ölçülere sahip değildir ve göğüslerinin büyük, küçük ya da sarkık olmasından şikayet ederler.

Op. Dr. Sivri 'Tecrübelerime dayanarak diyebilirim ki özellikle küçük göğüslü kadınlar ya da hiç göğsü olmayanlar herhalde bu grupta kendilerini en yetersiz ve en mutsuz hissedenlerdir' dedi. Ayrıca ameliyattan sonra en çok fayda görenlerde tabiki onlardır. Göğüs tarih boyunca kadınlık simgesi olarak görüldüğü için küçük göğüslü kadınlarda bilinçaltındaki meme algısı ciddi zarar görür. Bu durum psikolojiyi ve sosyal hayatı olumsuz yönde etkiler. En nemlisi de beğenilmeme korkusu ve buna bağlı olarak kurulan sağlıksız ilişkiler, sonucunda ise farkında olmadan evlilikler erteleniyor. "

Ülkemizde de göğüs büyütme ameliyatının en sık yapılan operasyonlardan olduğunu ve her geçen günde meme büyütme ameliyatı isteyen hasta sayısı giderek arttığını dile getiren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, "Meme büyütmek için günümüzde halen en geçerli yöntem silikon protez ile yapılan meme büyütme ameliyatıdır. Kullanılan protezler Amerikan sağlık bakanlığı onaylı, ömür boyu garantili, değiştirilmesi gerekmeyen özelliktedir. Beşinci jenerasyon diye adlandırılan günümüzde kullandığımız silikon protezler içlerinde akıllı jel dediğimiz hafızalı bir jel ihtiva etmektedir. Silikon es kaza patlasa, kesilse ya da delinse dahi içeriği dışarıya akmamaktadır. Bu durum oldukça avantajlıdır. Göğüs protezi taktırmış kişiler hamile kalabilir, süt verebilir ayrıca sağlığa zararlı hiçbir yan etkisi de saptanmamıştır. En büyük avantajı istenilen boyut ve formda memeler büyütülebilir, elde edilen sonuç ise kalıcıdır " diye konuştu.

İdeal Meme Boyutu

Op. Dr. Ayşegül Sivri ideal meme boyutu kişiye özel bir kavram olduğunu söyleyerek kişinin kilo, boy, omuz ve kalça genişliği ile ilgili bir ölçü olduğunu anlatarak şunları söyledi: "Ayrıca kişinin kendi görüşleri de ideal meme boyutuna karar vermede önemlidir. En iyi sonuç kişiye özel planlama ile elde edilir. Göğüs büyütme ameliyatı olacak kişiyi iyi dinlemek, anlamak, kişi ile beraber karar vermek en doğru sonuç için mutlak yoldur.

Dekolte giyinmiş bir kadının göğsüne yerleştirilen bir kamera ile gün içinde kaç kişinin göğüslerine baktığı sorusuna cevap aranmış ve bu rakamın 36 olduğu saptanmış. Gözlerini göğüslere dikenlerin arasında emzirme çağında bir bebek ve sahibinin kucağında olan bir köpekte varmış. Tabiki bunların değeri sizin görüşlerinizin yanında oldukça önemsiz. Çünkü asıl önemli olan sizin ne düşündüğünüz, çünkü o göğüslerle yaşayacak olan, her gün aynada onlara bakacak olan, onlara dokunacak olan, onları bir yerlere sığdıracak olan sizsiniz. Yani göğüslerin güzelliği kavramının cevabı sizde gizlidir. O zaman soruyorum size göğüslerinizi hangi boyutta isterdiniz? "

12.09.2015 - 18756İlgili Diğer Yazılar
Göğüs Ağrılarınızın Nedenini Öğrenin!
Göğüs Ağrılarınızın Nedenini Öğrenin!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]