Lazer Lipoliz Hakkında Doğru Bilinen Yanlış 

Lazer lipoliz nedir? Lazer Liposuction nedir? Zayıflatır mı? Bu soruların cevabını almak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu ile görüştük.

Lazer Lipoliz Hakkında Doğru Bilinen Yanlış 


Estetik cerrahi'de gelişen yöntemler ve teknolojiler;  her geçen gün yağ alma işleminde farklı seçenekleri sunmaktadır.  İnsanlar son yüzyılda zayıflamak, daha fit gözükmek ve daha sağlıklı olmak için farklı yollar denemektedir. Bu yöntemler içinde;  zayıflama ilaçları, zayıflama çayları, şok diyetler, diyetisyenler, psikologlar,  hipnoz ile zayıflama, akupunktur, yoga ve pilates, spor salonları, Awt, gibi cihazlar, klasik liposuction, lazer lipoliz, smart lipo, vaser liposuction, lazer liposuction gibi birçok seçenek vardır.

Lazer Lipoliz ise ameliyathane ortamı olmadan uyguladığımız bir yağ alma işlemidir. Kullanım alanları sınırlıdır. Çok fazla miktarda yağ alınacaksa lazer liposuction yöntemini tercih etmekteyiz. Lazer Liposuction ameliyathane ortamında yapılmaktadır. Ama ne lazer lipoliz ne de lazer liposuction;  bir kilo verme veya zayıflama yöntemi değildir. Lazer lipoliz zayıflamada  tercih edilen bir sistem değildir, daha çok vücut şekillendirme, bölgesel yağlardan kurtulma yöntemidir. Genelde ben kliniğimize gelen, kilo problemi olan kişilerde öncelikle diyetisyen ile beraber bir yeni bir beslenme alışkanlığının oluşturulmasını istiyorum,  ondan sonra eğer yeme bağımlılığı gibi problemleri varsa psikoterapi öneriyorum.  Ve destek olarak ya spor ya da AWT gibi sıkılaştırmaya yönelik ek uygulamalar gerektiğini anlatıyorum. Ve eğer kişi bu yaşam tarzını benimseyecekse  lazer yöntemi ile yağ almayı kabul ediyorum. Çünkü bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı değildir.  Liposuction yaptırayım her istediğimi yiyebilirim gibi bir düşünce kesinlikle yanlıştır.

Lazer ile yağ almanın en uygun olduğu problemler bölgesel yağlanmalardır. Kişinin kilo problemi olmadan,  spora rağmen, diyete rağmen  erimeyen yağlar için en uygun yöntemlerden birisidir. Örneğin basen bölgesi, diz içi yağlanma veya düşük bel pantolona bağlı oluşan bel  bölgesindeki yağlanmaları azaltmak spor veya rejim ile mümkün olmamaktadır. Özellikle bu bölgelerde başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Dr.Eser Aydoğdu; sonuçta lazer lipoliz yöntemi  diyet ya da egzersizlerle verilemeyen bölgesel yağlanma ve bölgesel kilolara etkili çözüm getirmektedir. Lazer lipoliz ile zayıflama mümkün değildir,  vücut şekillendirme yöntemidir. Lazer lipoliz mi yoksa lazer liposuction mı tabiî ki muayeneden sonra karar verilmektedir. Vücudun istenilmeyen bölgelerindeki yağ ve kilo fazlalıklarını alınarak vücudun olması gereken  normal hatlarına ulaşması sağlamaktadır.

6.1.2015 1 - 16285Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]