Life Fitness İşe Yeniden Hareket Getiriyor

Fitness çözümleri yaratan global fitness lideri Life Fitness, "InMovement" hareketi doğrultusunda gerçekleştirdiği araştırmalarla şirketleri ve çalışanları ofiste fitness yapmak için yönlendiriyor.

Life Fitness İşe Yeniden Hareket Getiriyor

STRES SEVİYESİ YÜZDE 62 DÜŞÜYOR, ÜRETKENLİK YÜZDE 88 ARTIYOR

Araştırma sonuçlarına göre, şirket içerisinde fitness salonu bulunmasının çalışanların üretkenliğini artırmak, sağlık harcamalarını ve işe devamsızlık oranlarını azaltmak gibi birçok fayda sağladığı rakamlarla görülüyor

45 yılı aşkın bir süredir her seviyeden kullanıcının faydalandığı fitness çözümleri yaratan global fitness lideri Life Fitness'ın insanları aktif tutma misyonuyla "InMovement" hareketine bağlı olarak gerçekleştirdiği araştırma sonuçları, şirket içerisinde fitness salonu bulunmasının çalışanların üretkenliğini artırmak, sağlık harcamalarını ve işe devamsızlık oranlarını azaltmak gibi birçok fayda sağladığını gösteriyor. Bu sonuçlar doğrultusunda pek çok global markanın çalışanları için bu yatırımı yapmaya başladığı ve ülkemizde de bu trendin faydalarını gözlemleyerek uygulamaya başlayan şirketlerin sayısının giderek arttığı görülüyor.

ÇALIŞANLARIN YÜZDE 76'SI KENDİNİ DAHA İYİ HİSSEDİYOR

Araştırmaya göre şirketlerde fitness salonunun açılmasıyla birlikte egzersiz yapmanın çalışanların stres seviyesini yüzde 62 düşürdüğü, bireyin kendini yüzde 76 daha iyi hissettiği ve davranışlardaki olumlu hareketlerin yüzde 90 arttığı tüm bunlara bağlı olarak da üretkenliğin yüzde 88 ve iş tatmininin de yüzde 69 arttığı gözlemleniyor. Aynı zamanda fiziksel olarak sağlıklı gün sayısının yüzde 73 arttığı, vücut ağrılarının ise yüzde 69 azaldığı görülüyor.

InMovement'ın hareket etme bilincini artırmak üzerine üniversitelerde, ilkokullarda ya da çeşitli kurum ve kuruluşlarda araştırmalar yaptığını belirten Life Fitness Türkiye - EKS Dış Ticaret Yönetim Kurulu Üyesi Emre Özdeş, "Hareket etme üzerine inşa edilen insan bedeni günümüz çalışma şartları nedeniyle uzun süreli oturma eylemine maruz kalıyor. Bu durum bireye fiziksel, zihinsel ve duygusal açıdan zarar verirken aynı zamanda iş verimliliğini de düşürüyor. İş yerlerinde yapılabilecek basit hareketler ise çalışma şeklinin değişimi açısından büyük önem taşıyor. Hareket etmeye elverişli, yeniden tasarlanmış bir işyerinin çalışanların sağlığını iyileştirebildiği gibi çalışma hayatının şartlarını da değiştirebiliyor.

Life Fitness, biyomekanik ve hareketin vücut üzerinde etkilerini çok iyi bilen güçlü bir geçmişten faydalanarak geliştirdiği "InMovement" hareketini ve bu harekete bağlı olarak tasarlanan InMovement ailesini oluşturdu. Hareket etmek ve hareketin içinde yer almak konusu Life Fitness için çok önemli. Bu yüzden de günlük hayatın içindeki tüm alanlarda insanları yönlendirmek için hem araştırmalarımızı yapıyor hem de buna uygun ekipmanlar üretmeye devam ediyoruz" dedi.

21.03.2018 - 32254

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Skandal! Tuz Diye Plastik Yediriyorlar!
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
Hastalarıyla Yaşadığı İlginç Anları Paylaşan Birbirinden Komik Doktorlar
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir
İdrar Renginiz Bordo ise Dikkat! Kötü Hastalığın Habercisi Olabilir

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]