Lıposuctıon Ve Lazer Lıposuctıon Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler

Op. Dr. Alpaslan Topçu, Liposuction Operasyonu için uygun hastaların boy kilo oranı ideale yakın ve bölgesel fazlalığı olan hastalar olduğunu belirtti.

Lıposuctıon Ve Lazer Lıposuctıon Hakkında Yanlış Bilinen Gerçekler

Topçu, "Cildin kalitesini arttıran ve cildi sıkılaştıran tek yöntemin günümüzde Lazer Yardımlı Liposuctiondır" dedi.

Kilo probleminden kurtulmak isteyenlerin ilk başvurdukları yöntem olan liposuction uygulama yöntemleri açısından birbirinden ayrılıyor. Lazer lipoliz ile lazer yardımlı liposuction yöntemi arasında birçok fark bulunduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Alpaslan Topçu, "Lazer Lipoliz yönteminde yağlar lazer ile parçalanır ama dışarı alınmaz, vücudunuzdan zamanla atılması beklenir. Lazer Lipoliz sadece küçük alanlarda ve az miktar yağ eritilmesi hedeflenen hastalarda uygundur. Lazer Yardımlı Liposuctonda ise yağlar lazer ile parçalanarak aspiratör yardımıyla vücuttan alınır ve hedeflenen sekil operasyon sırasında görülür, ve idela yakın vücut kontörü sağlanır" açıklamalarında bulundu.

Liposucion Operasyonları Zayıflama Amaçlı Yapılmamalı!

Hiçbir liposuction operasyonu zayıflama amaçlı yapılamayacağını belirten Op. Dr. Alpaslan Topçu, "Liposuction bir vücut kontur düzeltme operasyonudur. Operasyon sonrasında hedef zayıflama değil incelmedir" dedi. Liposuction için uygun hastaların ideale yakın kiloda olmaları gerektiğini vurgulayan Topçu, "Bu operasyon için en uygun hastalar boy kilo oranı ideale yakın ve bölgesel fazlalığı olan hastalardır. Uygun hasta olup olmadığınızı Plastik Cerrahınızla yaptığınız görüşme sonrasında doktorunuzla beraber karar vermelisiniz" dedi.

Cildi Sıkılaştıran Tek Yöntem Lazer Yardımlı Liposuction!

Op. Dr. Alpaslan Topçu, liposuction sonrasında vücutta dalgalanma ve sarkmanın olmaması için hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiğini ise şöyle açıklıyor: "Liposuction operasyonu sonrasında en korkulan şey operasyon alanlarında dalgalanma ve sarkma gibi sekil bozukluğudur. Bütün liposuction yöntemleri içinde cildin kalitesini arttırdığı ispatlanmış ve cildi sıkılaştıran tek yöntem Lazer Yardımlı Liposuctiondur."

Hastalarda en çok "Liposuction Sonrasında Yağ Hücreleri Başka Alanlara Yürür mü?" endişesi oluştuğunu belirten Op. Dr. Alpaslan Topçu, bu endişe hakkında şunları söylüyor: "Vücudumuzda yağ hücre sayısı sabittir, kilo alındığında yağ hücresi genişler. Liposuction yapılan alanda yağ hücre sayısı azalır. Şayet hasta liposuctiondan sonra fazla kilo alırsa, operasyon yapılan alanda daha az yağ hücresi kaldığı için diğer alanlar daha sis görülür. Bu da sekil bozukluğuna yol acar. Bu yüzden hastalar yasam tarzlarına dikkat etmeli, operasyon sonucunu korumak amacıyla yasam tarzlarına diyet ve egzersizi eklemelidirler."

! Health and Beauty ile ilgili basın bülteni veya daveti almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.

! bsnods.com üzerinden gönderilen basın bülteni/daveti sektörel kategori ayarlarınızı yapmak ve bsnods.com gönderim listelerinden çıkmak için lütfen tıklayınız.

Bu e-posta BSNODS (www.bsnods.com) Veritabanı İletişim Platformu kullanılarak bulten@haberler.com e-posta adresi için gönderilmiştir. E-postanın içerdiği tüm metinler, bilgiler, görseller ve dosyalar e-postayı gönderen firmanın sorumluğundadır. Member: #4829115 CID: #283776:288442
Zoho Projects - Project Management, Collaboration & Issue Tracking Software
Insightly Gmail Gadget
Zoho CRM - Affordable On-demand CRM
Hatice Kumalar / Brandistanbul PR İletişim Ajansı

10:43 (0 dakika önce)

25.2.2015 - 16839

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]