Masa Başında Çalışmak Ömrünüzü %40 Kısaltıyor

Uzmanlar masa başında çalışanların diğer işlerde çalışan insanlara göre daha kısa ömürlü olduklarını tespit etti.

Masa Başında Çalışmak Ömrünüzü %40 Kısaltıyor

Uzmanlar masa başında çalışan bir insanın diğer insanlardan %40 oranında daha kısa yaşadığını tespit etti. Masa başında çalışırken basit egzersiz hareketleri yapmanızı sağlıklı ve uzun bir ömür yaşamanız için uzmanlar tavsiye etti. Uzmanların masa başında çalışanlar için tavsiye ettiği bir kaç dakikanızı alacak egzersizler.

EL SİNİRLERİNİZ VE KOL KASLANIZDAKİ KAN AKIŞINI HIZLANDIRIN

Vücudumuzun en hassas sinirleri parmaklarımızda olduğu için egzersizlere ellerden başlayın. Avuç içlerinizi görecek şekilde parmaklarını birbine geçirdikten sonra sırtınızı kotuğa iyice yaslayıp kollarınızı iyice gerin. Kenetlediğiniz parmaklarınızı açmayarak ayağa kalkıp bu kez kollarınızı yukarı doğru esnetin. İyice esnettiyseniz kollarınızı başınızın arkasına alın ve sırasıyla dirseklerinizden aşağı doğru bastırın. Son olarak parmaklarınız birbirine geçirerek kenetlediğiniz ellerinizi avuç içleriniz tavana bakacak şekilde 10-15 saniye esneterek hareketi bitirin.

BOYUN VE SIRT EKLEMLERİNİZİ KORUYUN

Boyun ve sırtınızdaki ağrıları gidermek için ayağa kalkarak omuzlarınızı yukarı doğru iyice iterek egezersiz başlayın. Ardından arkanızda birleştirdiğiniz ellerinizi sırasıyla bileklerinizden tutarak aşağı doğruçekerke boynunuzuda aynı yönde iyice gerin. Hareketi 10-15 saniye yaptıktan sonra üçüncü egzersize geçin. Üçüncü harekette parmak uçlarınız yukarıyı gösterecek şekilde avuç içlerinizi birbine sıkıca bastırıp 10 saniye beklettikten sonra bu kez parmak uçlarınız aşağıyı gösterecek şekilde aynı hareketi 10 saniye daha yapıp hareketi bitirin.

BEL VE SIRTINIZDAKİ TUTULMALARIN ÖNÜNE GEÇİN

Sırada vücudumuzun merkezi bel egzersimiz var. İlk olarak kollarınızı avuç içleriniz sağ ve sol tarafınızı görecek şekilde vücudunuza paralel olarak kaldırın. Sonra bacak bacak üstüne atıp beyaz yakalı oturuş pozisyonunuzu aldıktan sonra belinizi üsteki bacağınızın tersi yönünde iyice gerin 10-15 saniye hareketi bacak değiştirerek yaptıktan sonra ellerinizi belinize koyup sırtınızı 10 saniye dik tutun. Son olarak ayağa kalkıp parmak uçlarınız yeri gösterecek ellerinizi iyice sallayıp günlük egzersiznizi bitirin.

Sevdiklerinizle daha uzun bir hayat için sağlığızı ihmal etmeyin!

4.8.2017 1 - 28312

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? | İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]